Skocz do zawartości

[ilość oleju silnikowego] astra j 1.7 cdti 110km 2012


Gość colspak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o fachową odpowiedź na pytanie, ile należy wlać oleju? Z pośród odpowiedzi na moje pytanie znalazłem odpowiedź mówiącą o 4.5 litra. Na pewnej stronie podana jest również informacja "zalecana serwisowa ilość to 4.7 litra". Mój problem polega na tym że, mechanik wlał 5.4 litra. Twierdzi że tyle weszło i jest wszystko w porządku.

Proszę o rzetelną i informacje.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motodiesel.pl/samochody/auta-osobowe/2798-opel-astra-j-17-cdti-110km.html

 

Jeżeli na miarce jest powyżej max to jak najszybciej wyssij go strzykawką przez bagnet.Za dużo wywali ci uszczelnienia.Co to za mechanik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet wskazuje prawidłowe wskazanie. Ja to widzę w ten sposób. Wlał te powiedzmy 4.7 litra a 0,7 odlał sobie na cele prywatne. Nie wierzę że wlał 5.4. Wymiana oleju i filtra odbywała się w ........ Regulamin forum.-wymoderowano ........... Kiedy otrzymałem rachunek i zobaczyłem zapisaną ilość oleju, przecierałem oczy ze zdumienia. Zapytałem o podanie mi informacji, ile potrzebuje ten silnik oleju. Pan sprawdził w komputerze i mieli podane 5.4 Nadal się dziwiłem. Próbowałem dodzwonić się do serwisu opla ale mieli czynne do 17.Będę jutro dzwonił. Mechanik który wymieniał olej, na moje pytanie dotyczące ile wlał oleju, odpowiedział że 5.4. Mówię mu że to niemożliwe. Że to pomyłka. On tylko odpowiedział że tyle weszło, moment czerwony się zrobił i zniknął. Myśli że jelenia znalazł a ja nie odpuszcze. Dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez colspak
nazwa firmy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra nie warta świeczki.

Jak chcesz udowodnić ile faktycznie wlał mechanik ? Spuścisz i będziesz mierzył ? A to co do filtra wchodzi tez jest uwzględniane ?

Rożnica na bagnecie między max a min. to zazwyczaj 1 litr.

 

A ten olej to chyba strasznie drogi że warto o niecały litr awanturę urządzać. Czy może zarejestrowałeś się na forum aby firmie opinie psuć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarejestrowałem się na forum aby firmie psuć opinie. Nie szukaj kolego drugiego dna. Zadałem proste pytanie i oczekuję prostej pomocy na forum. Jeżeli firma ma swoim systemie takie dane na temat ilości oleju i każdemu użytkownikowi tyle wlewa, a wszyscy wiedzą przecież ile dokładnie należy wlać, to się pytam więc. Bo albo firma ma błędne dane a taki mechanik wie jak na tym skorzystać, albo firma wie że ma błąd i nie umie się do tego przyznać.

 

Edit:

W takim razie zadam inne pytanie.

Zalecana ilość to 4.7 Czy przy tej ilości wskazanie na bagnecie powinno być w pozycji środkowej czy maksymalnej? Na mój rozum podawane zalecane ilości dotyczą poziomu wypośrodkowanemu na bagnecie.

 

Edit 2:

Udało mi się dodzwonić do serwisu opla. Powiedziano że należy lać 5.4 litra. W takim razie wszystko się zgadza. Nie rozumiem tylko tych rozbieźności w znalezionych informacjach w sieci na temat 4.5 oraz 4.7.

 

Proszę o zamknięcie tematu.

Edytowane przez colspak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz instrukcje obslugi auta ??

tam sa podane ilosci oleju i innych plynow jakie sie wlewa do danego silnika i auta

z tym do serwisu i zwrot kasy za nadplacony olej

a ze wlali ile mieli to koniec tematu

 

 

roznice moga byc dlatego

ze jest np inna miska olejowa w innym modelu z tym samym silnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na poczatek proponuje sprawdzic Model silnika ja Mam a17dtj i wchodzi 5,4l sam Filter oleju pochlania 1 Litr. Do skrzyni szescio biegowej wchodza dla litry oleju. Po wlaniu piatki i odplaniu Auta bylo minimum wiec to nie mozliwe zeby wchodzilo tylko 4.7 Litra. Na stronie Motordiesel sa Przeklamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności