Skocz do zawartości

stuki w układzie kierowniczym


Rekomendowane odpowiedzi

Gość borandrew

Witam. Mam pytanie. Jak ruszam kierownicą w prawo , lewo zwłaszcza na postoju słysze stuki, dość głośne, takie pojedyńcze, przy jezdzie raczej nie ma problemów, na wybojach tylko troszkę. Jaka może być przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncowki drazkow

wieszaki stabilizatora

sworznie wahacza

same drazki

luzy w maglownicy

trzeba sprawdzic na zywo

inaczej mozna wymieniac i wymieniac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość borandrew

a jak nałatwiej sprawdzić? końcówki zmnienione, to jest jakby bardziej drążki albo cos głębiej. a luzy na maglownicy czym sie objawiają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 80 % maglownica domaga się naprawy. Konstrukcja taka sama jak w corsie c, niestety na nasze drogi zbyt delikatna. Objawami jest stukanie na postoju przy szybkich ruchach kierownicą i stukanie na wyboistej drodze (choć tutaj górne mocowania amortyzatorów daje podobny dźwięk. Podjedź na SKP tam Ci za te 20 zł sprawdzą tak jak trzeba. Możesz jeszcze przesmarować siłownik EPS - silniczek wspomagania, na tym forum dobrze opisane i krzyżak kolumny kierowniczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo zwłaszcza na wybojach,u mnie jak chwyciłem za ośkę wychodzącą z maglownicy i ruszałem to był luz i stukało jak tak masz to na pewno maglownica,mi skasowali luz na śrubie regulacyjnej w maglownicy i na razie jest spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ośkę wychodzącą z maglownicy i ruszałem to był luz i stukało jak tak masz to na pewno maglownica,mi skasowali luz na śrubie regulacyjnej w maglownicy

 

 

To sprawdzenie to w pierwszej kolejności wyszukuje czy jest luz na samym drążku kierowniczym.U ciebie tego luzu nie było pewnie natomiast wyrobiła się tulejka prowadząca listwę lub sam docisk listwy do zębatki.Najlepiej by ją było wymienić na nową bo to co zrobił ci mechanik to jest pierwszym krokiem do krzywienia listwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z tym że z czasem może być problem z tą maglownicą ale zrobiłem po tej regulacji około 2000km i sprawuje się nie najgorzej,jak padnie to dam do regeneracji,tylko mam takie dziwne uczucie jakby lekko mi myszkowała na drodze,jak puszczę kierownicę to niby prosto jedzie ale tak wygląda jakby kierownica nie ustawiała się na wprost tylko jej trzeba jej lekko pomóc,nie wiem czy to jest normalne przy wspomaganiu elektrycznym bo nie miałem do czynienia ze wspomaganiem elektrycznym.Może ten model tak ma?

Edytowane przez albin37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być prosto.Może być że że tak powiem rozkalibrowało się na czujniku skrętu.Albo jak było u mnie że poprawiło się gdy zrobili mi na stacji pełną geometrię.

http://forum.opel24.com/topic/23457-instrukcja-naprawy-eps/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometrię sprawdzałem komputerowo i jest ok tylko mi minimalnie kierownice wyprostowali bo była lekko przestawiona w prawo,to o kalibracji czytałem ale mi nie ściąga tylko jak by kierownica nie wracała samodzielnie do środkowego położenia niezależnie czy z lewej czy prawej strony,sprawdzałem też błędy kompa i brak.

Ta myślę że może po tej regulacji luzu maglownicy w środkowym położeniu może się przycina?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności