Skocz do zawartości

Z14XEP terkotanie


Gość Javek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli od rozrządu. Na mój gust do demontażu osprzęt i demontaż obudowy pompy oleju. Musi coś być nie tak z łańcuchem/ślizgiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Panowie chcial bym sie podpiac pod ten temat bo mam podobnie a nawet calkiem inaczej, chodzi o AF X14XE i jest swierzo po wymianie rozrzadu i od tego momentu tak samo mi tyrkota jak by to byl diesel a jest czysta 95! Nie wiem czy cos mechanijk zje.... czy moze cos innago ale daje 90 proc ze od wymiany rozrzadu mi sie tak dzieje. A dokladnie na biegu jalowym mi tyrkota czyli ok 900obrotow lub mniej podczas jazdy jest wszystko ok. Zapraszam do mojego tematu:

 

http://forum.opel24.com/topic/75796-opel-af-x14xe-dziwny-zapach-i-nierowna-praca-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nofacik - ale w twoim motorku jest chyba pasek rozrządu, więc terkotanie raczej nie jest od rozrządu chyba że mech coś spie... .

Wtedy trzeba sprawdzić czy coś nie obciera o pasek, koła. A może coś z paskiem osprzętu, zdjąć i sprawdzić.


Wydaje mi się że słychać u ciebie napinacz paska osprzętu, ale jak wcześniej pisałem - nie sprawdzisz się nie dowiesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie jest pasek rozrzadu i rozrzad wymieniany przez mechanika. Wlasnie nie dam sobie reki uciac ale wydaje mi sie ze od tej wymianywlasnie cos mi terkota /wibruje trzesie lekko samochodem-ale tylko na postoju i nie zawsze. Teraz go odpaliem na zimnym to odpalil normalnie oprzez chwile chodzil dobrze po dluzszej chwili juz zaczal terkotac to tez moze byc zle zalozony rozrzad ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo opisałeś że robiłeś - może być coś nie dokręcone, jak by rozrząd był źle założony to byś miał kłopoty z odpaleniem.

Ja pisałem co słyszę, albo napinacz paska osprzętu, albo któraś z rolek/napinacz rozrządu.

A nierównej pracy z filmiku jakoś nie zauważyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co no albo ten rozrzad zle zlaozyl i nie chce sie przyznac albo cos jest nie tak, niby sie umowilem z nim zeby mi sprawdzil jescze wszystko . To wyglada tak jak bym mial starego diesla i mi tak churgotal , jeden powie ze a dobrze chodzi nic nei trzeba a mi sie to nie podoba bo wiem ze jak go odpale chodzi pompa wody to silnik pracuje idealnie tylk oslychac jak paski swiszca, a po chwili jak pompa sie wylaczy za jakis czas nagle zaczyna stopniowo drgac,coraz mocniej az wibruje caly samochod jak by go cos przyduszalo co jakis czas dziwna ta praca jest jego...no wydaje mi sie ze to po trzym rozrzadzie sie tak zrobilo. Na wysokich obrotach chodzi idealnie tylko jak sie gaz wcisnie. A te wibracje tylko na biegu jalowym mam i to roznie raz sa raz nie tzn po jakims czasie czy to na zimnym czy cieplym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie powinno być ciśnienie oleju na wolnych w tym silniku?

Na gorącym minimum 1,5 bara a maksymalne 4 bary musi być przy 2000obr/min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nofack ale o jakiej pompie wody piszesz?

Może coś z EGR nie tak - czy coś takiego - jakieś błędy się generują??

Ja bym jeszcze rzucił okiem czy gdzieś fałszywego powietrza nie ciągnie ale nic takiego na filmach nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności