Skocz do zawartości

Z14XEP terkotanie


Gość Javek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak o pompie wody jak sie zalacza po przekreceniu kluczyka.

Z tego co mechanijk powiedzial to EGR mam zaslepiony. Bledow nie sprawdzalem pod komputerem jeszcze ale zadna kontrolka nie swieci nic wszystko gasnie po przekreceniu zaplonu. Z powietrzem nic nie zauwazylem choc moge sprawdzic. Moim zdaniem albo gosciu zle ten rozrzad zalazyl albo moze silniczek krokowy nie dziala , ja go tylko wyczyscilem w srodku iprzepustnice ale czy dziala to nie wiem, niby mechanijk twierdzil ze raczej nie tutaj by szukal przyczyny ale ok, mowil cos ze jak podjade to sprawdzi mi czujnik polozenia walu korbowego ...???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie. czemu ?

No widzisz no to zostawie ma auto a on nie wiem czy wie gdzie szukac przyczyny skoro mowisz ze czujnik polozenia walu odpada. Wymysli znowu cos do wymiany albo do naprawy i znowu mnie skasuje i znowi nie bedzie to to...pojade do innego to tez mnei skasuje chcacy wsystko sprawdzic jak trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody pracuje od momentu odpalenia samochodu, napędzana jest paskiem rozrządu. Patrz rysunek.

Dlatego myślę że mnie wkręcasz.

post-5609-0-49980600-1396992779.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chole.a sory zle ci powiedzialem! Zgadza sie, sorry chodzilo mi o wentylator dmachawy ktory wlacza sie po odpaleniu auta i potem jak przestaje to tam za jakis czas swiruje ale to nie ma roznicy raz tak jest raz nie roznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podpiął do jakiegoś porządnego komputera diagnostycznego i odczytał wszystkie parametry z czujników podczas pracy silnika, pewnie któryś pracuje na granicy swoich parametrów i dlatego tak się dzieje że nie wywala checka.


A jeszcze jedno - jak eko - dmuchawa się wyłączy to silnik przełączy się na wolne obroty - ople mają od 600 - 900r/min zależy od motorka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro jadę znowu nim do mechanika albo zrobi albo mu dziękuję już i jadę do innego. Zobaczymy do jasnej chol...albo zrobi albo nie. Mi to wygląda albo na czujnik jakiś albo silniczek krokowy a ja go nie wiem jak sprawdzić albo sterowanie coś jest nie tak. Zobaczymy ja już nie mam siły w ciemno strzelać a może to a może tamto :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem. Wymieniłem napinacz i łańcuch po 28k, i od jakiegoś czasu mam ten sam efekt dźwiękowy. Rozwiązałeś swój problem ? W poniedziałek jadę do mechanika więc przydałaby się jakaś wiedza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych.

Rok temu wymieniłem rozrząd (łańcuch i napinacz) auto wytrzymało 13k km i znowu przy starcie słychać było 5-10s tyrkotanie. (WYMIANA ROZRZĄDU - KOMPLET)

Na rozgrzanym silniku, dźwięk taki jak na filmie autora - u mnie wymienione zostały popychacze - CISZA

.

Trochę to przygnębiające bo auto ma ledwo 41k przebiegu (pewne) i być może krótkie dystanse i "super" olej GM im pomógł.

Zobaczymy jak sytuacja rozwinie się w czasie.

Obecnie auto przejeżdża 13 -14k rocznie.

Poprzedni właściciel robił nim 3-4k rocznie.

 

Koszt naprawy auta.

 

Popychacze : 39zł x 16 = 624

Rozrząd: 560 zł

Robocizna 550 zł

Uszczelki 120 zł

Olej + filtr 200 zł

Suma : 2054 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności