Skocz do zawartości

Woda/Mokro pod dywanikiem kierowcy - Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolego skrzynkę przekaźników to miałeś ma mysli...

 

Właśnie tę uszczelkę już wymieniłem w pokrywie skrzynki przy podszybiu. Tam już na bank nic nie leci, bo mając wodę na tym zaznaczonym przewodzie, przewody wychodzące od skrzynki do wnętrza samochodu oraz sama dziura którą wchodzą do komory silnika są suche.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Także mam problem z wodą w mojej corsie (3d, 2005r.), tylko jest on trochę dziwny, bo woda pojawia się jakby na środku miejsca na nogi dla osoby za pasażerem i podobnie ale w dużo mniejszej ilości za kierowcą. Przy tym wygląda to tak, jakby woda w tym miejscu kondensowała między dywanikiem a wykładziną a nie skądś spływała. Z przodu pod dywanikami sucho. Na wszelki wypadek na noc zwinąłem dywaniki żeby zobaczyć czy to pomoże. Ale jeśli nie, to gdzie radzicie szukać przyczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam problem z wodą w mojej corsie (3d, 2005r.), tylko jest on trochę dziwny, bo woda pojawia się jakby na środku miejsca na nogi dla osoby za pasażerem i podobnie ale w dużo mniejszej ilości za kierowcą. Przy tym wygląda to tak, jakby woda w tym miejscu kondensowała między dywanikiem a wykładziną a nie skądś spływała. Z przodu pod dywanikami sucho. Na wszelki wypadek na noc zwinąłem dywaniki żeby zobaczyć czy to pomoże. Ale jeśli nie, to gdzie radzicie szukać przyczyny?

 

Wyjmij tylne siedzenie, i postaraj się odgiąć wykładzinę, wsadzić rękę, cokolwiek. Może coś zauważysz. Dziwne, że masz wodę tylko z tyłu, może uszczelki w drzwiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość fakirek84

Witam

 

Mi sie woda lałą do srodka przez uszczelke w koło serwa hamulcowego , wymontowałem serwo serwo wyciełem stara uszczelke uszczelniłem silikonem dekarskim miejsce po starej uszczelce i pomogło brak oznak wody pod wykładziona

 

robiłem to na podstawie tego filmiku

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Samfisher4

Kolejne miejsce w bagażniku z którego dostaje się woda do wnętrza bagażnika, to jets ten mały otworek za wiązka kabli znajduje się w rogach bagażnika jakieś 10-15 cm nad podłogą .

post-54392-0-05784900-1500096833_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość dejmien666

Mam bardzo podobny problem. Na początku ciekło mi na miejsce pasażera okazało się że był niedrożny odpływ skroplin z klimy. Teraz u pasażera sucho ale u kierowcy mokro. Myślałem czy nagrzewnica ale płynu raczej nie ubywa (tydzień temu wymieniona pompa wody i uzupełniony płyn) bez ubytków od tego czasu. Wycierałem papierowym ręcznikiem i próbowałem mocno naciskać. Papierowy ręcznik barwi się na brązowo. Płyn mam niebieski. Co to może być? Ostatnio mocno padało w Poznaniu i obstawiam że to deszczówka. Samochód już nie ma problemu z grzaniem i utrzymaniem temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjścia tylko wyciągaj dywaniki,lej wodą po karoserii i szukaj skąd woda wypływa.

Teraz właśnie uszczelniałem Swifta.

Też lało pod nogi kierowcy.

Okazało się że leje się z elementu blachy karoseryjnej która jest podstawą mocowania serwa.

Lało się między zgrzewami które mocowały ją do grodzi przedniej.

A fabrycznie nie było to uszczelnione żadną masą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dejmien666

Spróbuję, w przyszły weekend jak będę osuszać auto. Jest szansa że płyn chłodniczy stal się brązowy/bezbarwny? Mam z tyłu głowy ta nagrzewnicę bo mnie mechanik ostatnio tak postraszył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności