Skocz do zawartości

Woda/Mokro pod dywanikiem kierowcy - Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

spróbuj lać centralnie na wspomaganie hamulców czy dołem nie leci... bo z dachu i szyby może odpływac omijając nieszczelne miejsce...

 

Odpada w tym układzie szyba ikomputer komfortu raczej bo dawno by ciekło...

 

Teraz pytanie czy gdzies przez hample, czy może jest minimalna nieszczelnośc i leje sie juz od dawna i dlatego jest mokro, choć raczej dawno by juz stęchlizną jechało...

 

Jak co to podjedź rano i obadamy co i jak może coś sie znajdzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dalej ciągne ten temat

Po wielu próbach wody okazało się że jest przeciek poprzez gumową przelotke linki do otwierania maski .

Ta przelotka jest tak sprytnie dociśnięta dwoma odcinkami pianki że bez odchylenia tychże pianek nie sposób zdiagnozować miejsca wycieku

Przelotke już zamówiłem w Oplu ( koszt 5 zł) .

Mam pytanie jak tą część wymienić ? Z tego co się dowiedziałem nie trzeba tego silikonem uszczelniać

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem nie trzeba tego silikonem uszczelniać

wciskasz ja w swoje miejsce i tyle niczym nie smarujesz i nie uszczelniasz....

 

pytanie jak tą część wymienić

trzeba odpiąć linkę od wajchy do podnoszenia, wyjąć przelotkę ze ściany grodziowej i poskładać na nowej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość piker771

Ciagne dalej temat

Przelotka linki maski wymieniona na nową

Na razie nie ma wycieku od wnętrza , ale chciałbym zapytać o te 3 otwory w karoserii ( znajdują się pod linką do otwierania maski )

Wszystko na to wskazuje że są to kanały odprowadzające deszczówkę , pytanie jak je udrożnić , próbowałem cienkim drutem .

Woda odprowadzana z nich dostaje się gdzieś pod auto , a nie do tego otworu z klapką .

Stara przelotka wygląda na zdrową , chyba problem leży w tych 3 otworkach , przy nieodprowadzaniu wody przelotka linki znajduje się do połowy w

wodzie .

spróbuje foty wkleić .

post-16089-0-32062100-1305658968_thumb.jpg

post-16089-0-78203600-1305659013_thumb.jpg

post-16089-0-24335800-1305659034_thumb.jpg

post-16089-0-79030400-1305659046_thumb.jpg

post-16089-0-69304800-1305659082_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość mariusznh30

Witam mam ten sam problem. moze mi ktos poradzic jak sie zabrac do pokrywy komputera poniewarz jestem laikiem w tych sprawach lub polecic dobrego i taniego mechanika z Krakowa ktory moglby rozwiazac ten problem

Z gory dzieki za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość donato3456

tez mam problem z przeciekiem ale u mnie jest w tedy kiedy ruszam do przodu czy tyłu oczywiście po ulewie . i to leci strumyk wody. ale z kad??? probowałem jakos spr reka ale niewiadomo z kad.

 

niby mokro jest bliżej sprzegła . ale nie wiem .. prosze o rade..

 

 

opel corsa c 2001 1.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donato

masz przeciek poprzez uszczelke pokrywy przekazników ,

tez to przerabialem , wystarczy wymienic uszczelke pokrywy .

Jest z tym troche roboty , ale uszczelke kupilem w Castoramie 4 zl ( taką do okien )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miałem ten sam problem, są dwie opcje jadna tańsza i łatwiejsza a druga niestety trudniejsza.

w pierwszej trzeba sprawdzić czy od wiązki z bezpiecznikami nie dostaje się w jakiś sposób woda a druga opcja to taka że na łączeniu od komory silnika jest taka uszczelka albo coś tego typu i w corsie c często własnie pojawia się rozszczelnienie. mi w serwisie opla powiedzieli że jak mi tylko zamaka od dołu to nie jest źle bo już spotykał użytkowników którym się lało po nogach. żeby dostać się to tej przegrody trzeba zdemontować deskę roździelczą. najpierw jednak przy małym przecieku sprawdź łączenie kabiny od dołu i te wszystkie przewody od skrzynki z bezpiecznikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Kartagena

Witam Wszystkich. Dołączam się do tematu tej wody pod dywanikiem. Co prawda dość późno były te posty ale, problem aktualny dla mnie okazał się teraz.Tyle tylko, że wyczerpałem wszelkie sposoby a woda jak się dostawała tak się dostaje.Co do wcześniejszych wypowiedzi to: jak jest uszkodzona uszczelka komputera to cieknie po nadkolu i pedale sprzegła.Zalewa równiutko całą stronę od kierowcy do pasażera- koszmar bo przerobiłem to.To samo z tą nieszczęsną przelotką.Wymieniłem uszczelkę i dodatkowo silikon dla pewności- tu już nie leci.Problem pojawił się gdzieś indziej tym razem brak mi pomysłu gdzie.Zdemontowałem caluśkie podszybie łącznie z mechanizmem wycieraczek, wyczyszczone podszybie , udrożnione odpływy, bo śmieci zbierają się tam straszne.Sugerując się Waszymi wskazówkami sprawdziłem uszczelkę wokół serwa- jakaś taka miękka- jak plastelina, dostęp od spodu żaden- znów silikon ale bez efektów- mokro po deszczu. Mam Corse c od nowosci więc wiem, że bita i kopana nie była więc co za licho w niej siedzi. A ten demontaż serwa i wymiana uszczelki to poważna sprawa? Można tego dokonać przydomowo? Proszę poradźcie coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem uszczelkę wokół serwa- jakaś taka miękka- jak plastelina, dostęp od spodu żaden

dokładnie bo to jest masa plastyczna klejąco-uszczelniająca, do najniższego miesca serwa dostępu nie ma od zewnątrz...

 

A ten demontaż serwa i wymiana uszczelki to poważna sprawa? Można tego dokonać przydomowo?

jeśli masz jako takie pojęcie to nie jest to jakaś szczególnie hardcorowa robota, ale trzeba zdemontować cała deskę bo inaczej nie ma dostepu do wszystkich śrub...

 

Zobacz jezcze czy nie rozszczelniło się gdzieś klejenie szyby... bo to też już się u kogoś zdarzyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności