Skocz do zawartości

AGILA 1.0 2001r. Nie odpala,


Gość rokers999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rokers999

Witam,

Wróciłem agilą 1.0 2001r. bez LPG wieczorem z pracy autko normalnie jechało, rano śmierć nie odpala. Po przekręceniu zapłonu raz na 50 razy slychac pompke paliwa. podczas krecenia rozrusznikiewm pompka juz idzie, ale autko ani na chwile nie zapali. iskra jest. dodam ze podczas krecenia rozrusznikiem i wyciaganiu i wkladaniu przekaznika pomki auto czasem zalapie ale nie wkreca sie na obroty. W sumie odpalenie graniczy z cudem. brak jakikolwiek bledów, paliwo nalane 15 litrow z karnistra dla pewnośći. Egr wyczyszczony. napiecia na sondzie na kolektorze waha sie od 0,1V do 0,7V na drugiej sondzie 0,4V. Czujnik polozenia przepustnicy po naciskaniu gazu pokazuje wartosci procentowe. W czym może być przyczyna. Normalnie auto przyjechalo a rano nie pali. POMOCY !!

Próbowano odpalać z dwóch kluczyków

Edytowane przez rokers999

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość rokers999

1.pompa paliwa, mostek na przekazniku pompa pracuje ale auto nie odpala, proboje cos zalapac jesli sie zmostkuje i podczas krecenia rozrusznikiem ją wyłączy, ale nie odpali.
2. Bezpiecznik obwodu zasilania pompy OK
3. Przekaźnik pompy OK

 

Odpiąłem po kolei EGR, przepływkę, przepustnicę sondy lambda, i nadal nic zero reakcji, nawet na chwilke nie zalapie,
Paliwo na listwie jest, Iskra też najdziwniejsze że nie pokazuje żadnych błędów.

Możliwe jest że padła kostka stacyjki lub jakimkolwiek sposobem przeskoczył łańcuch rozrządu ??

 

Nie próbowałem odpalać go na Plaku !!

Dodam jeszcze że podczas kręcenia świeci się kontrolka EPS

Edytowane przez rokers999

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rokers999

Spróbuj na plaku, jak zapali to znaczy że nie ma sygnału na wtryski beni.

Jeśli odpali na plaku tzn. że Komp uwalony ??

 

Sprawdze koło 15;00 czy da oznaki życia na plaku i dam znać

 

A Plaka walić bezpośrednio za filtr powietrza w tą rurę łączącą filtr z przepływką ?? czy walić na filtr powietrza ??

 

Pozdrawiam !!!

A więc sprawa wygląda tak że na PLAKU też nie odpala. Zamiast ciągnąć powietrze to wyrzuca Plaka spowrotem psikałem w przepływkę niewiem czy dobrze. Czy mam śćiągnąć dolot i psikać bezpośrednio w przepustnice ??

 

Proszę o pomoc !!!

Edytowane przez rokers999

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rokers999

Plakiem za filtrem powietrza

Rozumiem że rozłączyć filtr powietrza od przeplywomierza i sikać plakiem w przeplywke tak ??

 

Tyle że u mnie zamiast ciągnąć powietrze to wyrzuca go z silnika nic nie ciągnie absolutnie nic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje pomierzyć kompresję co się dzieje z poszczególnymi cylindrami..Chyba żeby jeszcze sprawdzić odmę czy nie jest zapchana masłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rokers999

To zostaje pomierzyć kompresję co się dzieje z poszczególnymi cylindrami..Chyba żeby jeszcze sprawdzić odmę czy nie jest zapchana masłem.

Powiem Ci kolego że na korku wlewu oleju jest sporo majonezu.

 

Orientujesz się może jak wyczyścić ODme w agilii 1.0 z10xe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności