Skocz do zawartości

Wysokie obroty na 5 biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z moją Tigrą. Podczas jazdy gdy juz wrzucam piątkę i puszczam sprzęgło obroty dochodzą do 5 tys. i nie spadają(nie wciskam pedału gazu). Wciskam sprzęgło obroty spadają, puszczam - znów do 5 tys. no i niestety wracam do biegu 4. Na piatym nie da rady jechac bo wyje. Kiedys zdarzyło sie to na czwórce nawet. Na 5 nie zawsze tak jest, chociaż coraz częsciej się to zdarza. Czy ktos z was miał taki problem, Mechanik powiedział ze byc moze sprzegło. ale nic pewnego. Może skrzynia. Pozostałe biegi ok, wszystkie wchodzą bez problemu. Piatka też tylko te obroty niepokoją. Prosze o podpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyje i ????... w sumie zaraz jak widze ze obroty są wysokie to go nie trzymam na 5 tylko sprzegło i 4 od razu, więc trudno stwierdzic ale raczej jedzie tylko ze wyje, wydaje mi sie że 5 wchodzi


byłam dzis w trasie i sprawdziłam, na 5 wyje (obroty dzis do 4tys.) ale jedzie normalnie, nie zwalnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak pisząc jedzie normalnie mam na mysli ze przyspiesza, ale wyje a wskazówka na obrotomierzu nie podnosi sie stopniowo tylko odrazu skacze na 4 lub wiecej


chyba jednak to skrzynia, sprawdziłam tak jak mi brat podpowiedział, odpaliłam i próbowałam na 5 ruszyć... NIE DA RADY.. czyli to że jedzie na 5 to tylko mi sie wydaje jak jest rozpędzona ... nie ma biegu nr 5 ... teraz pytanie co z tym dalej... bo wymiana skrzyni to zarąbisty koszt :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo jeździsz tą Tigrą ?

Na postoju jak wrzucisz piątkę i puścisz sprzęgło to silnik gaśnie czy pracuje tak jak na luzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam ja w listopadzie 2015. Cięzko to stwierdzic. musiałby ktos w nia wsiąśc i sam ocenic. na postoju teraz jak wrzuciłam piątkę i pusciłam sprzegło to raz pojechała powoli z 10 metrów i zgasła, a za drugim razem normalnie nic .. pojechała. Wczesniej jak sprawdzałam to na 5 po dodaniu gazu nie chciała ruszyc, a teraz normalnie ruszyła. NI hu... nie wiem o co chodzi, raz działa raz nie. dzis jade w trase kilkukilometrową to zobacze czy jej sie czasami znów cos nie odwidziało, bo 80km/h to sie jezdzi nie fajnie gdzie mozna wiecej pociagnąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mechanikiem to konsultowałaś się tylko telefonicznie ?

Jeśli robił jazdę testową i oglądał mechanizm zmiany biegów to powinien wiedzieć co trzeba zrobić.

Jak byłaś u niego z autem i nadal ma wątpliwości to szukaj innego fachowca.

 

ps

Po za tematem.

Jak jesteś z łódzkiego to wdepnij do tego tematu http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-4374

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to nazwać " BABA ZA KIEROWNICĄ !!!!" Jazda testowa dowiodła że nie umiem zmieniac biegów :ups: .Okazało się ze zamiast 5 wrzucałam po czwórce trójke.... masakra :stupid: . Jakis luz jest na skrzyni, wystarczy wymienic jakąś kostke. :shy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności