Skocz do zawartości

Jakie sprzęgło


Gość Korzen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość MaciekMaciek

Śmiem twierdzić, że chyba uda mi się załatwić kilka zestawów LuK do 2.2 DTi (zgodnie z numerami katalogowymi). Nie chcę póki co przesądzać o cenie, ale strzelam, że w granicach 1000 PLN (bez łożyska oporowego). Będę miał w ręku to się pochwalę zdjęciami :-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te tarcze nie będą takie same ?

http://www.iparts.pl/czesc/tarcza-sprzegla-luk-324026010,0-6-324026010-206202.html

http://www.iparts.pl/czesc/tarcza-sprzegla-luk-324016710,opel,omega-b-kombi-21_-22_-23_-1994-03-2003-07,2-5-v6-170km,84-359-3865-100053-0-6-324016710.html

Maja takie same parametry w opisie

Średnica [mm] 239

Profil piasty 22X25

Ilość zębów 14

 

I jeszcze zastanawia mnie fakt ze skrzynia od benzynowej Sintry pasuje do dieslowej (pomijając przełożenie|) to może też wystarczy zmienić dwumasę na pełne kolo z dociskiem i tarcza z benzynowej Sintry ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy z jakichś innych samochodów nie można by było dopasować osobno tarczy i docisku.

Ten silnik był montowany w Zafirze i Omedze, dlatego wkleiłem odsyłacz do nr katalogowych, może uda się po numerze dojść do części.


Teraz jeszcze w IC wyskoczyło że w innych GM też jest taka tarcza - http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3122303422210-AISDO_032-O8895-tarcza-sprzegla.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest niedostępne w sprzedaży jako zamiennik - zostało wycofane przez serwis opla. Można dostać w serwisie opla tarcze i docisk za kwotę ok 1600zł (800+800)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kwestia dwu-masy?

To też może być problem.

I jeszcze dlaczego serwis wycofał te zamienniki, może po prostu są kiepskiej jakości. Warto to sprawdzić.

Warto też się dowiedzieć jakie sprzęgło można dopasować z innych autek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisk nie pasuje od żadnego innego auta tylko od sintry 2.2 Dti. Udało mi się kupić dzisiaj używkę docisku :)) i oddałem do regeneracji tarczę także myślę ze przez najbliższy czas nie będzie tego typu naprawy:))


I lipa. Docisk sprzęgła dostałem - identycznie uszkodzony jak w moim :/ Zerwany na trzech nitach ...


Dzisiaj kupiłem docisk od Zafiry 2.2 Dti . Na razie mechanik montuje całość ale różnica jest tylko w otworach na bolce z koła dwumasowego .

post-44375-0-93279500-1459511375_thumb.jpg

post-44375-0-80912200-1459511379_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności