Skocz do zawartości

1.4 90km twinport stuki na zimnym silniku oraz brak mocy


Gość Petrol21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Petrol21

Witam forumowiczów.

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Merivy z 2005 roku, sinik 1.4 twinport 90km.

W aucie występują podstawowe 2 problemy:

1) stuki na zimnym silniku zaraz po odpaleniu - pracuje jak stary diesel, przez ok 30-35 sekund, potem wszystko cichnie i problem ustaje do czasu dłuższego postoju (powyzej 3-4 godzin - całkowite wystudzenie silnika). Zaraz po odpaleniu w momencie pierwszego ruszenia czuć jakby silnik był zdławiony (jakby zaczynało brakować paliwa), dopiero po przejechaniu 3-4 metrów jedzie w miarę normalnie ...

Autem zrobiłem ponad 2 tyś km, nie bierze oleju.

 

2) brak mocy, w zasadzie w cały zakresie obrotów i bez znaczenia czy silnik jesdt zimny czy ciepły. Subiektywnie wydaje się jakby auto jako tako jechało na 1 i 2 biegu, po czym przy 3 i prędkości ok 60 km/h zaczyna się objawiać zdecydowany spadek mocy. Ale w zasadzie pierwsze 2 biegi tez nie dają przyspieszenia takiego jak powinny. Pomiar przyspieszenia 0-100km/h wynosi 22 sekundy. Mechanik poradził żeby zalać dodatek do czyszczenia wtrysków i przegonić auto po autostradzie ok 100 km i zobaczyć - różnicy praktycznie nie ma, a zrobiłem 300km autostradą z prędkością 150-160km/h.

 

Po rozgrzaniu silnika nie widać żadnych niepokojących chmurek.

 

Wczoraj byłem u ludzi od tłumików żeby sprawdzili wydech i katalizator - wszystko OK (sprawdzili nawet drożność katalizatora.

 

W aucie wymienione:

Olej Motul 5w30

Wszystkie filtry razem z paliwowym Knechta.

 

Jakieś pomysły ?

Pomożecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

stuki na zimnym silniku zaraz po odpaleniu

 

Jest o tym dużo tematów.Ogólnie hydropopychacze zaworów.A i rozrząd też warto sprawdzić

Takie tematy np.:

http://forum.opel24.com/topic/55465-glosny-rozruch-silnika-czy-to-pompa-oleju-czy-popychacze-zaworow/page-2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest o tym dużo tematów.Ogólnie hydropopychacze zaworów.A i rozrząd też warto sprawdzić

Takie tematy np.:

http://forum.opel24.com/topic/55465-glosny-rozruch-silnika-czy-to-pompa-oleju-czy-popychacze-zaworow/page-2

Czytałem ten temat, jednak u mnie nie do końca się to pokrywa ponieważ u mnie kontrolka oleju gaśnie po 1-2 sekundach od odpalenia, a silnik klekocze ok 30-35 sekund od odpalenia.

Niemniej mechanicy podejmują trop podobny.

Mówią żeby zacząć od rozrządu (żeby było śmieszniej jest 2 współwłaścicieli warsztatu, który naprawia tylko Opla. Jeden twierdzi że stukanie na zimnym to objawy napinacza i ogólnie rzecz biorąc rozrządu i należy go wymienić - komplet: napinacz, ślizgi, łańcuch; Drugi zaś twierdzi że o wymianie rozrządu trzeba myśleć dopiero jak słychać metaliczny stukot na mocno rozgrzanym silniku).

Drugi trop pada na popychacze, ale twierdzą że najpierw i tak trzeba zacząć od rozrządu.

 

Co sądzicie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesterbial

Oki panowie a umnie sytuacja odwrotna im cieplejszy tym głośniejszy rozrząd nowy dodatkowo po odcinku ok 30 km na wolnych obrotach zapala się lampka od oleju .przy mniejszym dystansie nie zapala się ?

PS . czujnik ciśnienia też nowy

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nad czym debatować?Pomierz na początek ciśnienie oleju.A jeżeli byś podał więcej danych?Co było robione?Jakie błędy masz ?Itp.Mamy wróżyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesterbial

A błędów nie maw w Lutym zrobiony rozrząd i upg przebieg ok 100k . a jakie ciśnienie ma być ?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesterbial

Jeszcze nie wyszło czekam w kolejce do swojego mechanika ale chyba pojade tak gdzieś bo auto potrzebne

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności