Skocz do zawartości

Skrzynia z Astry Eco4 1.7DTI zamiast F17 355


mati11294

Rekomendowane odpowiedzi

witam analizowalem sytuacje na rynku zwiazana z skrzyniami biegow w oplu szczegolnie modelu f17 w355 (m26) jaka jest w corsie c 1.3 cdti i innych oplach i rozwazalem wydluzenia 5 biegu ze wzgledu na znaczny zapas mocy 88 km w stosunku do serii

i napotkalem skrzynie w katalogach stosowaną w astrze g 1.7 dti (75km) skrzynia model f17+wr v1 stosowana w modelu eco4 lata 2000-2007 http://moto.pl/MotoPL/1,111276,885575.html ma ona przedluzony 4 i 5 bieg

4 bieg z 0.946 na 0.854

5 bieg z 0.756 na 0.674

 

z obliczen na kalkulatorze roznica na 5 biegu miedzy tymi przelozeniami siega 20 km/h przy 4000 i 10km przy 2000 tys obr

 

ale moje zalozenie jest inne zmniejszyc obroty przy predkosciach autostradowych

skoro astra z tym chodzila to nie widze przeciwskazan ...skrzynie f17 zastosowane w eco 4 to same przelozenie wstepne co w 1.3 cdti

pytanie jest takie ma ktos dojscia do takich skrzyn biegow bo to bialy kruk

lub zmiana przelozenia tego typu 5 bieg 31/41 na 29/43

4 bieg 35/37 na 35/41

wydaje mi sie ze sama skrzynia jako model powinna pasowac plug&play jezeli ktos ma jaakies doswiadczenie prosze o rade

nie wiem jak z samymi przelozeniami czy tez plug&play chcac zmienic w obecnej skrzyni

 

jest kilka modelow skrzyn o takich przelozeniach i innych

http://www.opel-infos.de/getriebe/f17.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienes miec 2100 czyli to nie byla skrzynia f17 wr v1

 

tu chodzi o model eco4 astra 2 W tej wersji auto nie jest w Polsce dostępne. chyba ze bylo spowadzone

 

obecnie mam 2500 tys przy 100km/h

na skrzyni z eco 4 mialbym 2200 przy 100km/h

 

 

a przy 3100 tys 140km co daje 15 km wiecej

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mati11294

Jak zakończyła się kwestia skrzyni? Mam do wymiany F17 355 i zastanawiam się czy szukać tej samej czy kupić jakąś inna F17 np. z benzyniaka itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa ucichla .pytalem na zlomie to tam nie ma skrzynia jest skrzynia f17 to f17 wiec f17+wr v1 ze swieczką szukac poza tym nie mialem chceci do szukania samych przelozen a poza tym dwumas sie uspokoil wiec mnie gonilo i juz o tym zapomnialem .ale kto wie moze jeszcze kiedys .... pomysle

 

A benzynowki maja wieksze przelozenie glowne bo wieksze obroty co skutkuje spadkiem predkosci okolo 15% w porownaniu do diesela przy takich samych obrotach

np skrzynia corsa c 1.4

f17 w418 a 1.3 cdti f17 w 355

 

wystarczylo by poszukac mniejszego przelozenia glownej ponizej 3.55 w granicach 3,0 ale nie ma takich

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności