Skocz do zawartości

silnik gasnie gdy sie rozgzeje


Gość grzegorzw84

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj albo we wtorek kolega pisał jak to zrobił.Wystarczy poczytać forum.

http://forum.opel24.com/topic/75826-meriva-a-z16seecu-w-innym-miejscupoprawa-fabryki/

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość grzegorzw84

Witam jeszcze raz wszystkich. Najpierw chciałem wszystkim podziekowac za aktywne uczestniczenie w moim wątku. Nie odzywałem się prawie 2 tyg. ponieważ od tej feralnej niedzieli kiedy to wracałem z pracy i moja mery zgasła (to juz było po wymianie czujnika obrotów wału), od tego czasu autko śmiga aż miło, a nadmienię że zrobiłem ok 1000 km. i to w trasie i w mieście i katowałem ja niemiłosiernie i starałem się zmulić. A tu nic, moja mery nie myśli nawet zgasnąć.

W zasadzie to nie wiem co teraz zrobic? praktycznie to od wymiany czujnika obrotów to zgasła mi tylko jeden raz, własnie w tą feralną niedziele (wczesniej samochód gasł dość często powiecmy 1 raz na 3 wyjazdy). Jakiś czas temu ruszałem wtyczkami od ECU może wcześniej nie było styku a ruszając wtyczkami styk się znalazł?

Uwieżcie mi że gdybym nie jechał na te wczasy w maju to nic z tym bym nie robił. a tak trochę sie boje ze zdechnie mi gdzies po drodze, a w samochodzie 2 małych dzieci.

Co robić??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wału tez może powodować gasniecie, asisatance tez dobry pomysł, ale trzeba pamietac ze ma limity km

 

Ps. Ja w swoim Z16SE wymieniłem ecu w piatek, a w poniediałek pojechałem na Węgry. Nie miałem czasu na sprawdzenie, ale obyło się bez przygód : SMILE :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzw84

Powiem ci ze nieprubowalem,ale nie wydaje sie mi zwby byla to wina sterownika. Dzisiaj gadalem z gosciem ktory mial podobnie w astrze g i wyszlo ze cewka. Rozmawialem telefonicznie z gosciami z redy oni twierdza ze jerzeli cos w sterowniku jest faktycznie walniete to przenosiny w inne miejsce juz nic niedadza. Trzeba zrobic sterownik i juz. A ja osobiscie mam obawy ze jak juz go in wysle to oni juz tam cos znajda do naprWy i tak czy owak mnie skasuja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość grzegorzw84

Witam po raz kolejny,kontynujac moj temat w ciagu ostatiego miesiaca mery zgasla kilka razy i wkoncu zdecydowalem sie wykrecic sterownik i wyslac go do naprawy do firmy elekro bip. Diagnoza sterownik jest dobry nie znalezli w nim zadnych uchybien.

Teraz to juz dupa nie wiem co zrobic.

Jaka jest mozliwosc ze czujnik obrotow walu ktory wymienilem jest uszkodzony? Moze kupic lolejny czujnik i sprubowac wymienic. Dodam ze nadal nie pokazuje mi zadnych bledow na komputerze, ani nie zaswieca sie check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności