Skocz do zawartości

Szum z okolic sprzęgła


Gość Jafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem. Po rozgrzaniu się samochodu (przejechaniu kilkunastu kilometrów) od strony sprzegła dochodzi taki dziwny szum (obcieranie metalu o metal). Kiedy nacisnę na sprzęgło przestaje i gdy daje na luz w czasie jazdy również zanika. Czy możecie mi doradzić co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poznałem przyczynę. Siada koło dwumasowe. I tu mam pytanie. Mechanik powiedział, że można zamontować zamiast dwumasy sztywne koło. Zakładał w wielu samochodach z mocnymi silnikami i różnicy żadnej nie ma. Czy ktoś z was coś takiego robił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jak niema jak jest, nie jestem pewien od czego zalezy ale sa modele z 2masa

z reguly szum pochodzi z lozyska oporowego, jest one czescia zespolona wysprzeglika, teoretycznie kiedy pedal sprzegla jest zwolniony lozysko nie dotyka sprzegla ale to teoria, kreci sie razem ze sprzeglem tyle ze bez obciazenia i stad ten szum

zamiana na 1mase to kestia kompletnego sprzegla z zamachem, w osobowkach nieco czuc bardziej drgania po zamianie z 2masy ale w wanie z silnikiem poprzecznie ulozonym nie poczujesz roznicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To w końcu jest ta dwu masa w 2.5 146km. czy jej nie ma ? W serwisie mówią,że nie ma,a może jest skoro u mnie już prawie dwa lata jeżdzę tym autem i ciągle występuje to tarcie,teraz w te mrozy to nawet dużo głośniej to trze,no ale nic z tym nie robię bo nikt nie wie co to może być.Czekam aż się spierdzieli i jeżdzę z tym już 2 lata.Napisz Jafel czy coś z tym zrobiłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedy mechanik wymieniał sprzęgło stwierdził, że jest całkiem dobre ale sprężyny w nim powylatywały. Nastąpiło to po zwiększeniu mocy silnika. Zbyt mocno przyspieszałem. Po wymianie na nowe przez jakiś czas było dobrze ale znowu się pojawiło. Prawdopodobnie zbyt słabe sprzęgło do tej mocy zainstalowałem. Poczekam i za jakiś czas kupię mocniejsze.

Nawet teraz nieco słabszy jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jafel,że odpisałeś.Też ostatnio z mechanikiem główkowaliśmy i nasłuchiwaliśmy.Postawiliśmy na podnośnik,ja w kabinie, podnośnik do góry,odpalenie silnika,najpierw na luzie,potem na każdym biegu z gazem i bez i cisza,nic nie szurało.Stwierdził,że to raczej na 95% coś ze sprzęgłem,najprawdopodobniej coś ze sprężynami na tarczy,tylko to mu przychodziło do głowy.Teraz się zastanawiam czy wymieniać to sprzęgło czy nie.Ogólnie jest dobre,nie ślizga się,łapie w połowie skoku pedała.Na razie to zostawię tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności