Skocz do zawartości

Czujnik spalania stukowego i inne


Gość Tomukarium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomukarium

Witam !

Borykam się z problemami mojego Tygrysa już długo, metodą spinaczową odkryłem błędy których mi nawet w salonie opla nie wykryli :0.

Jednym z nich jest Nieprawidłowy sygnał czujnika spalania stukowego i tutaj chciałem wymienić ten owy czujnik. Problem jest taki, że to co mam zamontowane wygląda tak:

http://forum.opel24.com/uploads/post-1739-0-07422200-1366056348.jpg

A niegdzie nie moge znaleźć tematu aby kupić podobnego coś bo wszystko to co jest czujnikiem spalania stukowego wygląda tak:

http://www.4cars.pl/img/268/max/1293700109.jpg

Nawet jak bym chciał coś zmienic to ten pierwszy ma koncowke jednopinowa a drugi dwupinową ! HELP, nie mam pojęcia co z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj kod błedu? Bład spalania moze powodować źle wyregulowane lpg.Błąd wystepuje na lpg i pb?

Inna sprawa że nie możesz wymienić jednopinowego na dwu. Ten jednopinowy jest trudny do kupienia, jest tez w silniku x16sz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomukarium

nie mam instalacji LPG. Kody błędu to 1503(Nieprawidłowa identyfikacja modułu immo) 0400(nieprawidłowy sygnał zaworu EGR) EGR zaślepiony 0325(nieprawidłowy sygnał czujnika spalania stukowego) 0105 (nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania MAP

To co odczytałem i czego się doszukałem na własną rękę :0

Czy są to błedy stare czy isteniejące ? Raczej istniejące a poznać to mogę po tym jak pracuje samochód i jak się nim jeździ, objawy pasują :D

Ten jednopinowy jest praktycznie niemożliwy do zdobycia :0

Dodam że po wymianie silnika z 1.6 na 1.4 oba z Tigry, wcześniej jeździłem na komputerze z 1.6 na silniku 1.4 teraz wsadziłem 1.4 komputer ale nic to nie zmieniło jesli chodzi o prace samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą spinaczowa nie wiadomo które błedy sa aktywne, trzeba pod kompem. Błedy czterocyfrowe to pewnie odpiecie klem ich nie skasuje.

Czujnik prawidłowo dokreciłes(musi byc własciwym momentem)?

Wiem ze jest ciezko kupic, sam kiedys taki sprzedałem-kupujacy nigdzie nie mógł kupic

te czujniki sa w x16xel,x16sz,x14xe, i chyba x12xe, jednopinowy to stary typ i wspólpracuje z filtrem(pewnie w komrze masz zamontowany)

Ciekawe czy jest ecu do nowego typu czujnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomukarium

Czy czujni prawidłowo dokrecony ? Był przez mechaniów dokrecany przy zmienie silnika i ostatnio sam wykrecałem i dokrecałem i nie wiem jak to z nim jest ale nadal cos nie gra z samochodem. Ciekawe jak z czujnikiem ciśnienia MAP czemu nieprawidłowy sygnał :/ Musze do mechanika dobrego dac ale nie sadze zebym znalazł takiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment dokręcenia 13Nm

1503 to nieistniejący bo gdyby był to miałbyś problem go odpalić

0400 to nieprawidłowy prędkość przepływu spalin czyli może być jeszcze z przed zaślepienia

0105 czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym może istnieć

Lepiej skasuj te błędy i zobaczysz co faktycznie się dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomukarium

Będę szukał kogoś kto mi tak dokreci ten czujnik specjalnym kluczem i zobaczymy co dalej, ponieważ sądząc po mechaniku to nie dokrecił tego odpowienio wcześniej bo oddał mi samochód ktory był ledwo jeżdzący i sam zrobiłem do tej pory więcej niż mechanik :P Jak coś napiszę co się stalo dalej ponieważ to moje oczko w głowie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj sam.Popuść trochę tę śrubę i zobaczysz co się będzie działo

Klucz dynamo najprostszy u mnie można nawet w Kauflandzie kupić http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-2-0-300nm-wychylny-bass-i6084646515.html#imglayer

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności