Skocz do zawartości

Wyciek oleju


Gość Kafecz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jest to moj piewszy post a nie znalazlem przywitalni wiec czesc wszystkim i czołem ;).

Auto fo jak wyzej wysokoprezna jednostka 1.7 dti złota strzała :). Ostatnio wymienialem alternator i zobaczylem wyciek oleju tak jakby z gornej czesci silnika. Szukalem podobnych tematow ale widocznie jestem zbyt ...... :). Wyglada to jak wyciek spod kola pasowego. I teraz moje pytanie: czy aby wymienic uszczelniacz na tym kole to musze zdejmowac pasek roztzadu?. Nie jestem biegly w tym temacie takze prosze o wyrozumialosc jezeli komus moje pytanie wydaje sie jasne i oczywiste. I jeszcze jedna sprawa czy predowy od klimy do mojego auta musza byc az tak drogie i malo dostepne jako uzywane ? Nie moge nigdzie znalezc a cena w oplu ( vauxhallu ) mnie rozbraja. Dziekuje za uwage i czekam na jakakolwiek odpowiedz. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazlem przywitalni

ubawiles mnie na maxa

http://forum.opel24.com/topic/74268-witamy/

 

co do wycieku

jest taka fajna ksiazka ''sam naprawiam opla ...''

warto jej poszukac

lokalizacja wycieku blizej nieokreslona

gora kolo pasowe

uszczelniacze sa przewaznie w calosci jako okrag

wiec raczej trzeba kolo zdjac

co sie wiaze z demontazem rozrzadu

 

co do przewodow to dosc smieszne pytanie

ceny i dostepnosc czesci zalezy od naszych checi szukania

w UK (domyslam sie ze tam mieszkasz)

w jest od groma mozliwosci

szrotow od zatrzesienia

sa kluby miejscowe vauxhalla

masz ebay

nowe tez mozna kupic z rabatem ;)

ja na przyklad kupowalem na klub

autobahn stormers

czasem na vvoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odp. Zaleglosci przywitalni nadrobione :). To pewnie z wyciekiem sobie nie poradze. Odnosnie przewodow uzywki do benzyniakow na ebay-u od groma. Do diesla juz nie. Serwis ( nie mam rabatow ) 180 funtow w pl ponad 900 pln. Udalo mi sie znalezc na 1choice za ok 70 funtow ale jak maila napisalem ( telefonu nie podali ) to zero odzewu. Lokalne cztery scrapy monitorowalem przez ok 6 miesiecy w koncu odpuscilem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj z tym autobahn stormers ;)

znizki nawet po 50% sie trafialy na niektore czesci

 

180 funi to nie koniec swiata z tamtejszymi wyplatami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje tam. Poszukac. Nie chce zeby wartosc samochodu podwoiła sie tylko z powodu zakupu przeowdow do klimy :). Poza tym to auto zony. Mowi ze przydalaby sie jaj klima ale nie jest zdesperowana :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobowac nic nie kosztuje ;)

idziesz do ASO na dzial czesci i mowisz ze na nich znizke

powinni byc w systemie

u mnie dzialalo w kilku aso w okolicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spko tak zrobie. Myslalem ze mam sie u nich zarejestrowac i jakichs rabatow szukac na stronie ( brawo ja :) :) ). W jakiej okolicy mieszkasz badz mieszkales jezeli mozna spytac? Dzisiaj zajrzalem do rozrzadu. Z tego co udalo mi sie zobaczyc ( obudowy filtra powietrza nie zdejmowalem ) to pasek jest suchy. Kupilem brake cleaner i wyczyszcze silnik zeby zobaczyc skad dokladnie jest wyciek.

Edytowane przez Kafecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności