Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nie działa radio, ciemny ekran CD400, brak dźwięku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE   lmichal

lmichal
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Insignia
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 10 kwiecień 2016 - 14:45

Od kilku dni mam problem z "radiem" w Insigni. Nie włącza się wyświetlacz, nie działa radio, brak sygnałów w głośnikach przy np. włączeniu kierunkowskazów czy sygnału niezapiętych pasów.
Rozkręciłem wszystko, wymontowałem, sprawdziłem wszystkie wtyczki czy są dobrze spięte, sprawdziłem wzrokowo wszystkie bezpieczniki znajdujące się w kabinie (w pozostałych miejscach wydaje mi się ze nie mają na to wpływu) i nic :(
Dodatkowo nie działają czujniki parkowania. Sadzę ze to w wyniku niedziałającego systemu audio bo nie ma "dźwięku" w głośnikach. Pokazuje się tylko, ze system czujników pakowania jest wyłączony. Wciskanie guzika "P" nic nie zmienia - pokazuje się ten sam komunikat.
Pozostałe przyciski i funkcje środkowego panela działają - nawiewy, klimatyzacja, ustawienia typu SPORT i TOUR, światła awaryjne, zamykanie i otwieranie drzwi czy TC.
Cały czas ekran jest "czarny", próba włączenia "radia" nic nie daje. W momencie naciśnięcia przycisku włączenia widać tylko na moment jakby delikatny błysk ekranu - dosłownie na moment robi się trochę jaśniejszy ekran.
Przy wyjęciu bezpiecznika odpowiedzialnego za "radio" jakby coś tam pikało, jest ten błysk ekranu ale nic się nie dzieje ... jakby jednak dochodził prąd. Czy jest taka możliwość żeby "padł" BC - tak to jest opisane z tyłu na środkowym panelu po wymontowaniu.
Mam też inną chińską stację multimedialną i po podpięciu tego sytuacja jest taka sama. Ciemny ekran, zero informacji na ekranie, zero dźwięku
Czy ktoś ma jakieś pomysły ?

• 0

Użytkownik jest zalogowany Google Adsense

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK