Skocz do zawartości

Jak wyczyścić laser w radiu Siemens CCR 2006?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem z radiem SIEMENS CCR2006, a mianowicie strasznie przerywa na nieoryginalnych płytach CD. Próbowałem już wyczyścić laser - rozebrałem radio, odkręciłem zmieniarkę i ją rozebrałem i się wystraszyłem jak zobaczyłem ile tam jest części. Próbowałem czymś cienkim przeczyścić ten laser (wykałaczka i kawałek wacika do demakijażu). Na początku wydawało mi się, że trochę się polepszyło, ale po kilku dniach jest masakra... Radio strasznie tnie. Tnie do takiego stopnia, że nie da się tego słuchać minuty, żeby się nie zacięło na kilka-kilkanaście sekund. Dodam, że radio nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków, chyba że wliczyć w to ciągłe czytanie płyt. Auto zarówno jak i samo radio posiadam od dwóch tygodni. Wcześniejszy właściciel (kolega) powiedział mi tylko tyle, że z nieoryginalnych płyt czyta tylko płyty firmy platinum i rzeczywiście inne nie działały.

Czytałem też w innych tematach, że może to być padnięty laser. Jednakże chciałbym najpierw spróbować wyczyścić ten laser, tylko rodzi się tu pytanie czy nie ma tam elementów, które potem będzie ciężko wsadzić na swoje miejsce, albo będzie to niemożliwe? Jeśli ktoś widział jakąś instrukcję lub mógłby mnie poinstruować jak wyczyścić laser w tym radiu byłbym wdzięczny.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :spoko:

Jeśli jest to niewłaściwa kategoria do tego tematu proszę o przeniesienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Próbowałem czymś cienkim przeczyścić ten laser (wykałaczka i kawałek wacika do demakijażu).

 

Smiem twierdzic ze nei wiesz gdzie sie znajduje laser i co czyscileś tak naprawde. Wyczysciles i do teog neiudolnie jedna strone soczewki i tyle w temacie. A w tym ukladzie tammasz tak: soczewke, zwierciadlo i sam laser z czytnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Wyczyscilem soczewkę lasera i jest dosyć spora poprawa ale nadal potrafi przyciąć. Co da się jeszcze zrobić małym kosztem żeby poprawic działanie zmieniarki?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności