Skocz do zawartości

Swap silnika c24ne , problem z głowicą.


Gość Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem tu nowy i po przeczutaniu tematow na temat swapu czuje dalszy niedosyt informacji gdyz dopiero sie ucze mechaniki i mam sporo watpliwosci. Problem jest nastepujacy , pekla mi glowica i nie moge odszukac innej. Mysle , by przelozyc silnik na inny . Jaki silnik najlatwiej przeszczepic by wyszlo jak najtaniej? A moze remont glowicy bardziej oplacalny ? Wiem ze pasuje c20ne , c26ne , c30ne lecz przy nich miska i smok do przerobienia a silniki stare i malo do nich czesci . Silnik 2.5 v6 i 3.0 v6 , jedni pisza ze pasuje pod skrzynie r25 a inni ze nie , wiem ze te silniki graly z ar25 czyli z automatem . Gdybym wybral c20ne musialbym zmienic kompa , mocowania i osprzet ? sam slupek wystarczy ? Przepraszam za chaos ale malo pisze i dlatego , mala spojnosc , obiecuje poprawe . Z gory dzieki :)

Nikt nie chce porozmawiac na ten temat i pomoc ? Wiem ze byly takie tematy , lecz chcialbym wiedziec wiecej szczegolow , zwlaszcza ze ktoś juz robil takie swapy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zaden swap nie bedzie w opcji ''najtaniej''

szczegolnie na silniki 6 cylindrowe

pozostaje jeszcze x22xe z omegi

tez montowane byly w frotach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym chcial c20ne to musze zmieniac caly osprzet z mojego c24ne ? czy wystarczy mi tylko blok z glowica i pokrywa zaworow ? kompa nie musialbym zmieniac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podobny temat - http://forum.opel24.com/topic/68720-swap-silnika-frontera-24/


I to też warto poczytać - http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=32164

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalgrzegorz czytalem te tematy , bardzo duzo czytalem i te tematy mi nie pomagaja...

Nadal nie moge uzyskac informacji. Naprawde nikt nie przeszczepial silnika c24ne na c20ne ? Nikt szczegolowo nie potrafi napisac co pasuje a co nie ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos to robil to by napisal

silniki sa podobne

ale czy pojdzie 2 litrowka na sterowniku od 2,4 ??

nie wiem czy bedzie tak jak z x25xe i x30xe

ze chodza zamiennie na sterownikach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nikt tego nie robił.

Ja tylko słyszałem o przekładce z takiego motorka jak twój na X22XE, ale efektu końcowego nie znam.

Oczywiście koszty spore.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie z 2.4 na 2.0.Jak wyżej napisano zbyt duży koszt.Chyba że całe auto kupisz wtedy taniej wyjdzie jak zbieranka.

Najważniejsze: skrzynia,wiązka,sterownik,osprzęt silnika,przeróbka wydechu(jest po przeciwnej stronie) itd.

2.0 i 2.4 to różne silniki.Szukaj głowicy lepiej od 2.4.Omega ma ten sam motor.

Ew. spróbować zespawać.Na Śląsku jest jedyna osoba która to robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica 2.4 jest jak albinos. Wiec biore wlasnie opcje kupno calego auta na czesci i przekladke. Jesli c20ne mi nie podejdzie plug & play i bede musial i tak cale auto kupic to moze jednak 2.5 v6 bylby lepszy ? Wydaje mi sie ze moglbym wpasowac sie w swoja skrzynie r25 gdyz 2.5 v6 pracuje ze skrzynia ar25 czyli automatem ? czy dobrze mysle ? Do zmiany mocowania łap silnika , komp , przelozenie smoka bo oprze sie na moscie , caly wydech , chlodnica i osprzet typu alternator , pompa wody itd , cos jeszcze ? Najwieksze problemy ze skrzynia chyba.

 

A gdyby tak pojsc inna strona i kupic omege 2.2 ? I przekladac ze skrzynia ? podejdzie do niej reduktor i wal ? Prosze ratujcie mnie wiedza , mnie glupiego :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności