Skocz do zawartości

ASTR G 1.6 8V szarpanie


Gość piodur19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z astrą, zauważyłem szarpanie auta na ben i lpg przy prędkościach między 80-90 km/h. Zauważyłem też, że czasem na zimnym silniku ma problem z odpaleniem a jak już odpali za 3 razem to trzęsie auto przez około 1 min. do puki kiedy się nie rozgrzeje, Chciałem dodać że, wymieniłem świece, przewody, cewkę zapłonową. Podmieniłem od innego auta przepustnice i EGR ale niestety nic nie przyniosło skutku. Czy ktoś miał już taki problem. Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co to może być. Łapałem się już wszystkiego ( komputer podłączyłem i nie pokazuje żadnego błędu) Bardzo proszę o pomoc z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

co to jest UPG ? Kompresji nie mierzyłem. Płynu nie ubywa, przez rok odkąd kupiłem nie dolałem ani 1 ml.


Na pb nie szarpie?

na bp też szarpie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie poszarpywanie powodowało uszkodzone ecu.

tak też czytałem na innych forach, że lubią padać sterowniki silnika, ale nie wiem czy to on jest winowajcą na 100%, nie mam możliwości podpięcia innego komputera :/

Edytowane przez piodur19

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPG -Uszczelka Pod Głowicą.Przez pomiar kompresji wykluczysz jej uszkodzenie.Możesz jeszcze zrobić samemu test zawartości spalin w płynie

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka Pod Głowicą.

myślisz, że to może być uszczelka ? jak by była właśnie uszczelka to dolewał bym płynu od chłodnicy, a ja w ogóle nie odkręcałem korka przez rok bo jest na maxa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz ubytków to od tej strony jest dobrze ale nie zawsze musi płynu dużo ubywać przy uszkodzonej UPG.Myślę że sterownik pod uwagę bierz na końcu.Jeszcze czujnik wałka możesz sprawdzić.Skoro się to dzieje na obydwóch paliwach to wina raczej leży po stronie osprzętu elektrycznego.

Rozjechanie map Pb przez złą regulację LPG domyślam się że wykluczyłeś?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz ubytków to od tej strony jest dobrze ale nie zawsze musi płynu dużo ubywać przy uszkodzonej UPG.Myślę że sterownik pod uwagę bierz na końcu.Jeszcze czujnik wałka możesz sprawdzić.Skoro się to dzieje na obydwóch paliwach to wina raczej leży po stronie osprzętu elektrycznego.

Rozjechanie map Pb przez złą regulację LPG domyślam się że wykluczyłeś?

mapy są ok (nakładają się niemal idealnie, aż sam byłem zaskoczony). mam interfejs staga i sprawdzałem. oczywiście komputer LPG też nie pokazywał żadnych błędów. Zapomialem dodać jeszcze że problem nie pojawia się systematycznie, tylko jak coś go kopnie.

Edytowane przez piodur19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności