Skocz do zawartości

Pompa wody astra g


Gość opel24kris

Rekomendowane odpowiedzi

Demontujesz obudowę filtra powietrza, nastepnie kluczem 15(nie pamietam dokładnie) poluzowujesz napinacz i zdejmujesz pasek.Mozesz zblokować napinacz, ale nie pamietam średnicy bolca którego musisz uzyc. Pompa jest dobrze widoczna, trzeba uzyc kluczy nasadodowych, Nie pamietac czy nie trzeba czasem zdemontować napinacz, żeby miec dostep do srub pompy. Przy okazji możesz sprawdzic stan rolek, i tu jest troche kicha,l bo nie ma rolki samej napinacza dobrej firmy, masz do wyboru albo drogi dobrej firmy napinacz z rolką, albo rolka z niskiej półki, Ja zdecydowałem się na rolki caffaro i póki co bez problemo(oprócz napinacza jest tez rolka prowadząca)

Oczywiscie płyn spuszczasz korkiem przy chłodnicy, po wyjeciu pompy podstaw naczynie bo wyleci jeszcze trochę.Przy okazji możesz wymienić płyn.

Jezeli robisz pierwszy raz, narysuj sobie, jak "idzie"pasek

Siema! Odświeżam temat ponieważ chciałem samodzielnie wymienić pompę wody w mojej astrze g 1.7 DTI. I chciałbym zadać kilka pytań. Widzę że w temacie jesteś i się dość rozpisałeś na ten temat. Ale możesz mi wytłumaczyć po co blokować napinacz? I czy lepiej wymienić napinacz razem z pompą czy jak nie dolega mu nic odpuścić sobie? Czy zwracać na coś szczególnego uwagę przy wymianie pompy? Dokręcać pompę kluczem dynamometrycznym? Po wymianie pompy wymienić płyn chłodniczy na nowy czy może być stary? Pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem płyn bo mi poprzedni wyleciał....Jezeli dawno nie wymieniany to możesz, bo podczas demantazu wyleci stary całkowicie.Napinacz lepiej blokowac z dwu powodów-lepiej zdjąć- założyc pasek, dwa-bezpieczniej na palce(gdyby klucz się ześliznął. : SMILE :).Jezeli napinacz sprawny to bym nie wymieniał-jest dość drogi. Oprócz napinacza jest też rolka prowadząca. Ja wymieniałem bez klucza dynamometrycznego-na wyczucie : SMILE :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności