Skocz do zawartości

[Meriva 2003 1,6 z16xe] Przegub wewnętrzny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie stukają coraz bardziej przeguby prawdopodobnie. Stukanie pojawia się przy lekkim dodawaniu gazu, stukanie zmienia się lub na chwilę znika przy skręcaniu. Dodatkowo sprawdziłem ręcznie no i niestety mają luzy i teraz problem z dostępnością przegubu wewnętrznego, na intercars i fota jest jedynie cała półoś ale dostępność zero, szukałem w innych sklepach bez rezultatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro szukałeś?

 

http://www.pbauto.pl/przegub-wewnetrzny-opel-meriva-tigra-a-lr-p-2596.html

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że do skrzyni, ale w wyżej wymienionym linku jest wyraźnie zaznaczone że w merivie są różne typy. Z przegubem zewnętrznym miałem problemy z doborem już wcześniej, dlatego wolę podpytać może ktoś robił już w merivie z takim jak ja silnikiem. Nie bardzo mam możliwość rozebrać to by pomierzyć i sprawdzić, no nic zadałem pytania do sklepów i czekam.

Jeszcze pytania jak to rozebrać normalnie wybijamy to ze skrzyni potem zdjąć gumową osłonę wyczyścić, w tym się to trzyma na blaszce zabezpieczającej a nie na segerze tak? (seger w kulowym - zewnętrznym)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozebrane, policzone i niestety ilość zębów 22 w skrzyni i 22 w środku, ktoś miał taki problem?? te co znalazłem na przeguby.pl mają 22/23 albo 22/28

 

A może ktoś rozbierał półosie w z16xe i ma inne ilości zębów??

Edytowane przez Adikk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem pasującego przegubu wewnętrznego, W katalogach są całe zespoły półosi; przy czym dostępność prawie zerowa. Znalazłem używki, luzy nie były wyczuwalne, kupiłem, zamontowałem i na razie wydaje się ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszło mi do głowy takie rozwiązanie może kolega zadzwoni do sklepu Bro - Car Tychy oni tam są kumaci w tych sprawach(to nie jest żadna reklama tego sklepu z Mojej strony), tylko skoro kolega zna już ilość zębów na przegubie to może zadzwonić i powiedzieć że interesuje go przegub wewnętrzny do jego samochodu poda dane skrzyni i silnika itp. i poprosi jeżeli będą mieli z jakiejś firmy niech podadzą ewentualną cenę i firmę oraz niech sprzedający z którym będzie rozmawiał poda mu ewentualnie ilość zębów na przegubie bo chciałby zweryfikować posiadane dane czy będą się zgadzać z tymi które już posiada.

Powiem że ja też osobiście miałem problem z przegubami wewnętrznymi bo różniły się ilością zębów wewnątrz. I zewnętrznymi bo różniły się nie tylko zębami na przegubie ale też zębami na koronce ABS-u u mnie, i poprosiłem aby sprzedawca podał mi te dane abym mógł zweryfikować czy znalazłem odpowiedni na znanej aukcji. Podał mi też ewentualne firmy,ceny.

Może takie rozwiązanie chociaż trochę pomoże w ustaleniu czy będzie dostępny i pasujący do auta kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności