Skocz do zawartości

Meriva 1.7 dti - falowanie obrotów


Gość kowal01234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kowal01234

Witam wszystkich.

 

Piszę z prośbą o poradę:

 

przejrzałem już całe forum - stosowałem się do kilku sugestii i dalej to samo - falowanie obrotów na biegu jałowym (faluje około 50 rpm w dół).

 

Auto pod kompem żadnych błędów - wszystkie parametry w normie.

Alternator na stole - wszystko OK (ładowanie 14,3)

Wymieniony kabel od masy

Wymieniony rozrząd (przed wymianą też falował)

Wymienione filtry

Wymieniony czujnik temp. płynu i termostat

 

Światła nie przygasają, natomiast po włączeniu klimy lub nawiewów na 4 bieg - falowanie ustaje...

 

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi - więc proszę o poradę.

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie podobnie. Rozmawiałem z mechanikiem z serwisu na ten temat. Sugerował egr , cytuję " wymontować egr , na noc do nafty i powinno pomóc"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/topic/30588-astra-h-17-falujace-obroty-gasnie-aso-rozklada-rece/page-2

 

Poczytaj ten temat a szczególnie ostatni post

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kowal01234

co do EGR to wstawiam w poniedziałek na czyszczenie EGR'a i kolektora...

 

Co do zaworu Denso - to u mnie go nie ma ...

 

Dam znać w poniedziałek czy czyszczenie EGR i kolektora coś pomogło.

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackrazor

Ja mam taki sam problem... Niestety nadal nie rozwiązany

 

http://forum.opel24.com/topic/75585-falowanie-obrotow-17-75km-isuzu/

 

 

- alternator wyciagniety w dniu dzisiejszym i sprawdzony przez najlepszego fachowca w regionie - wszystko OK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackrazor

Czytałem... DTI nie posiada zaworu SPv

 

Komplet filtrów wraz z olejem wymienione i bez efektu

Edytowane przez blackrazor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kowal01234

Witam po przerwie,

 

jestem po czyszczeniu EGR i kolektora, niestety falowanie dalej nie ustało - ciągle się pojawia.... czasem na światłach na chwilę przestanie i znowu się zaczyna.

 

Natomiast po czyszczeniu zauważyłem, że silnik chodzi delikatnie głośniej, oraz silnik szybciej się nagrzewa (może to wina dzisiejszej wię kszej temperatury na zewnątrz...)

 

Nie mam już pomysłu co może być przyczyną falowania...

 

Dzisiaj kupiłem jeszcze filtr paliwa w serwisie opla, więc wymienię i zobaczę...

 

Doszedł jeszcze jeden mankament, który wcześniej pomijałem - mianowicie auto podczas jazdy przy odpuszczaniu gazu, w okolicach 2000 obrotów szarpie. Czasem jadąc bez gazu na 1-szym biegu mocno przerywa.

 

Tak więc moje pytanie, czy raczej nie szukać przyczyny w układzie zasilania paliwem, dodam, że auto odpala bez najmnijeszego problemu, więc raczej nigdzie się nie zapowietrza.

 

Jeśli macie jakieś sugestie, chętnie wysłucham i sprawdzę, bo jak narazie mam doła z powodu tego falowania :(

 

Mam nadzieje, że niedługo problem będzie rozwiązany, a rozwiązanie będzie przydatne dla potomnych :)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że nie egr ? Napisze jak jest u mnie . Najpierw było falowanie, mruganie świateł przy włączeniu obciążenia np ogrzewanie

szyby wracało do normy . Padło na alternator. Ze względu na kiepski dostęp kupiłem regenerowany i zrobiłem podmiankę.

Jakiś czas było ok. Teraz znowu zaczyna falować ale nieznacznie , światła nie pulsują. Najbardziej wkurza mnie ta czkawka przy odpuszczaniu gazu u mnie tak koło 1500 obrotów i przy ruszaniu na 1 szym biegu się zdarzy . Stary altek zawiozłem do roboty i po sprawdzeniu okazało się że parametry ma ok. Jednak jak był w aucie to działo się to co opisałem wcześniej . Po rozmowie z mechanikiem pracującym na serwisie miałem brać się za egr ale skoro u Ciebie nie pomogło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności