Skocz do zawartości

Astra f ginie olej, podciśnienie od kolektora zasysa zbiornik


Gość luck87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam problem. Kupiłem dwa dni temu nówkę pompę paliwa do mojej astry. Całość zamontowałem z kanału i gitara. Po przejechaniu kilkunastu km zbiornik skurczył się o połowę (metalowy) zbiornik wypchnąłem i musiałem coś wymyślić na szybko więc wywierciłem dziurkę w korku. Zmieniłem filtr w nadkolu i nic to nie dało. Znalazłem coś takiego jak KYS CONTROL VAC jest to kawałek plastiku z trzema króćcami do wężyków, z jednej strony idzie do filtra w nadkolu a z kolei z drugiej cieńszy do rurki łączącej serwo i kolektor ssący a drugi do obudowy wtrysku. Widziałem przekrój tego świństwa na necie i widzę, że jest tam w środku membrana. Przepływ przez cieńszy otwór w kierunku filtra jest bez żadnego oporu i to kolektor zasysa mi zbiornik. Z kolei na drugim idącym do obudowy wtrysku jest bardzo duży opór. Czy tak powinno być. ps. po wywierceniu dziurki w korku lepiej działa hamulec.

Kolejna sprawa to ginie mi olej w silniku gdzieś 0.5 l na 250 km. Auto nie kopci od spodu na łączeniu skrzyni z silnikiem nie widać przecieku. Jedyne co obrzygana jest skrzynia od góry pokrywa zaworów i wyjście wałka tam gdzie się rozrząd montuje.

Wie ktoś co może być nie tak? Jeszcze 4 mies temu nie zginęła ani jedna kropelka oleju a stało się to od zimy.

Z góry dziękuję za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej może po prostu zwiększył mu się apetyt.Sam musisz zaobserwować czy ci tak cieknie że aż tyle ubywa.Pomiar kompresji myślę że domyśliłeś się że rozjaśniłby sprawę czy bierze olej zaworami czy pierścieniami.Stan odmy też myślę że sprawdziłeś?

 

 

 

Znalazłem coś takiego jak KYS CONTROL VAC

 

Co oznacza znalazłeś? Założyłeś nowe?Sam widzisz że masz sakramenckie podciśnienie wiec musisz sprawdzić całe zasilanie baku i odpowietrzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nigdy nie bral stalo sie to po zimie. Tzn po odpaleniu zima swiecila kontrolka oleju po 5 min zgasla. Choruje powaznie i czesto bywam w szpitalu prosilem zone zeby zaprowadzila auto do mechanika na wymianne oleju wczoraj sie przyznala ze nie zmienila i olej ma 30 tys przejechane. A to o wiele za dużo. Zawsze lalem castrol magnatec 15w40.

Odpowietrznik w nadkolu dziala chociaz jeczy bo za duze jest ssanie. Wydaje mi.sie ze ten kys powinien chamowac po czesci przeplyw powietrza a tam z kolei kolektor zasysa ile chce. Za nowke mechanik krzyknal 150 na szrocie 30.Narazie nic nie kupilem tylko prosze jak ktos z was ma ten kys u siebie aby sprawdzil jak to dziala.tzn czy przepływ ma byc swobodny czy z oporem. Znajduje sie na scianie grodziowej obok map sensora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności