Skocz do zawartości

astra 1.7 cdti, niewłaściwa sprężarka klimatyzacji


Gość ackat

Rekomendowane odpowiedzi

ja się nie upieram przy tym zeby została sprężarka WC. chce zeby wszystko działało jak należy. i tak sobie myśle, że jezeli fabrycznie była WC to moze tak musi być. ale jak wspominałem jestem laikiem wiec moje twierdzenie moze być błędne.

moja skrzynka wygląda tak jak na zdjęciu

post-51763-0-80219900-1461869530_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według VIN i zdjęcia skrzynki wychodzi że miałeś zainstalowaną fabrycznie sprężarkę bezsprzęgłową WC.

Pewnie przed sprzedażą ktoś na sztukę włożył kompresor ze sprzęgłem może nawet nie wiedział że to nie zadziała.

Masz dwa wyścia:

1 zmiana kompresora

2 zmiana okablowania, dołożenie 1 przekaźnika i przeprogramowanie modułów

 

Według mnie opcja 2 jest dużo tańsza.Musisz tylko poszukać kumatego elektryka.

Napisz skąd jesteś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Ciechanowa. Nurtuje mnie jeszcze kwestia tego panela klimatyzacji. Otwórz jak dla mnie to wszystko działa - sterowanie temperatura i nawiewani. Nie mogę zweryfikować co z włączaniem klimatyzacji. Czy mogę to w jakiś sposób sprawdzić? Czy coś się, albo raczej co powinno się zdarzyć po włączeniu na panelu Ac i odpietej sprężarce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz że masz spalony panel sterowania klimatronikiem?

Podpięcie na krótko sprężarki jeżeli elektryk rozpiął wtyczkę kompresora nie uszkodzi panelu.

 

 

 

 

Czy coś się, albo raczej co powinno się zdarzyć po włączeniu na panelu Ac i odpietej sprężarce?

 

W układzie z kompresorem CVC nic a ze sprzęgłem kliknie przekaźnik w skrzynce pod maską.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik podłączy ta sprężarkę sprzęgłowa i włączył klimatyzacje po czy stracił całe sterowanie w panelu- panel nie reagował. Pogrzebał przy bezpiecznikach i stwierdził ze jakiś bezpiecznik w bagażniku uszkodził - finalnie pogrzebał i naprawił (tak twierdzi) sterowanie panela. Pózniej uznał ze wiązka gdzieś jest uszkodzona i trzeba jechać do elektryka. Elektryk znowu stwierdził ze po podłączeniu tej sprężarki sprzeglowej spaliło panel - dlatego pisze ze jest uszkodzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie odpiął baran wtyczki z kompresora i prawdopodobnie uwalił układ wykonawczy sterujący zaworem sprężarki w panelu sterowania.

Myślę że jak przerobisz sobie sterowanie na sprzęgłową to wymiana panelu nie będzie konieczna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Klimatyzacja działa :) Mechanik przerobił tą instalację i jest wszystko ok. Za całość wziął 300 zł. Niestety nie udało mu się doprowadzić to tego, że włączać klimatyzacje z panelu >>> zamontował mi oddzielny przycis do jej uruchamiania. nie jest to jednak zbyt uciążliwe. Dziękuje za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności