Skocz do zawartości

Duże spalanie w astrze bertone


Gość jedziu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jedziu

Witam wszystkich użytkowników. Dwa tygodnie temu zostałem posiadaczem opla astry bertone w cabrio :spoko: Astra sprowadzona, niby 109 tys km przebiegu. Postanowiłem zadbać o Astre. Rozrząd wymieniłem bo ostatnio był wieniany 70 tys km temu. Niby wszystko ładnie piękne ale astra bardzo dużo pali co dwa dni musze jechac na stacje benzynową i tankowac za minimum 50 zł a dziennie robie maksymalnie 25 km bo do pracy mam tyle w dwie strony. Silnik to 1.8 benzyna 125 km. Jak dla mnie to bardzo dużo bo z wpisów w internecie wynika, że powinna palic mniej..

 

Teraz opis objawów, które moga pomóc Nam w zdiagnozowaniu przyczyny:

- auto delikatnie szarpie przy zmianie biegów gdy obroty są w okolicy 1500 a ponad 2 tys obrotow jest ok

- autku brakuje troche mocy jak na ten silnik i to nie tylko moja opinia, powinno wciskac w fotel a jezdzi raczej spokojnie

- świece z tego co wyczytałem były wymieniane ostatnio z rozrządem bodajże czyli 70 tys km temu

- po odpaleniu na zimnym silniku obroty przez chwile falują w okolicy od 1 tys do 1,5 tys ale po chwili jest ok i pracuje stablinie

- klimy nie mam więc spalanie nie może być spowodowane przez nią

- jezdze raczej spokojnie, biegi zmieniam przy 2,5 tys obrotów rzadko kiedy przekraczam 3 tys obrotów przy jeździe.

- Niby silnik ok bo mechanik wymieniał rozrząd i nie miał żadnych uwag.

 

Olej, filtr powietrza i oleju również wymienilem

 

Ostatnio po jezdzie bardzo dziurawą drogą zapalił mi sie check engine, gdy zgasiłem auto i odpalilem na nowo kontrolka znikła :szok:

Kolejne pytanie mam dotyczące komputera pokładowego, moj ekran pokazuje tylko godzine, temperature i date, możliwe że nie mam wbudowanego komputera który pokazuje średnie spalanie? :zalamany: jesli sie myle to jak włączyć to aby uzyskac srednie spalanie?

Chce zadbac o te auto bo jestem w nim zakochany ale chcialbym te pieniądze zamiast wydawac na paliwo to wkładac w moje autko.

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś rady :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ale dlaczego pierwszy post i piszesz w innym modelu??

Przenoszę do właściwego.

Radzę dokładnie przeczytać regulamin i do niego się stosować. - http://forum.opel24.com/topic/96-regulamin-forum/

To o co pytasz już jest w tematach tego forum, wystarczy poszukać.

Twój motorek jest też montowany w innych modelach więc życzę powodzenia w poszukiwaniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jedziu

Przejrzałem inne tematy ale jakoś nie znalazłem konkretnej odpowiedzi :) myślałem, że ktoś na forum miał taki sam przypadek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

zapala sie check engine to odczytac bledy

ile razy mamy to powtarzac ?!?!?!?

przyczyna moze sie ujawnic wlasnie po tym zabiegu

a tak nikt nie bedzie zgadywal

przyczyn moze byc wiele

chyba ze chcesz pol auta wymieniac

 

o komputerze pokladowym tez sa juz tematy

wiec wieczorem lecimy z tym do smietnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Błąd jest do odczytania mimo że kontrolka już się nie pali

Przebieg 109 tyś a rozrząd wymieniany 70 tyś temu, czyli przy 30 tyś ?

Robisz 12km w jedną stronę więc zagrzewasz auto i gasisz, 1.8 musi trochę spalić

Jeśli nie możesz znaleźć sredniego spalania to nie masz komputera pokł.,zresztą masz ubogą wersję jak piszesz.

Edytowane przez Fircyk81

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności