Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bardzo duże spalanie opel astra bertone

astra bertone duże spalanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   jedziu

jedziu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Model:Opel Tigra
  • Silnik:1.4 90 km
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 05 maj 2016 - 16:12

Witam wszystkich użytkowników. Dwa tygodnie temu zostałem posiadaczem opla astry bertone w cabrio  :spoko:  Astra sprowadzona, niby 109 tys km przebiegu. Postanowiłem zadbać o Astre. Rozrząd wymieniłem bo ostatnio był wieniany 70 tys km temu. Niby wszystko ładnie piękne ale astra bardzo dużo pali co dwa dni musze jechac na stacje benzynową i tankowac za minimum 50 zł a dziennie robie maksymalnie 25 km bo do pracy mam tyle  w dwie strony. Silnik to 1.8 benzyna 125 km. Jak dla mnie to bardzo dużo bo z wpisów w internecie wynika, że powinna palic mniej..

Teraz opis objawów, które moga pomóc Nam w zdiagnozowaniu przyczyny:

- auto delikatnie szarpie przy zmianie biegów gdy obroty są w okolicy 1500 a ponad 2 tys obrotow jest ok

- autku brakuje troche mocy jak na ten silnik i to nie tylko moja opinia, powinno wciskac w fotel a jezdzi raczej spokojnie

- świece z tego co wyczytałem były wymieniane ostatnio z rozrządem bodajże czyli 70 tys km temu

- po odpaleniu na zimnym silniku obroty przez chwile falują w okolicy od 1 tys do 1,5 tys ale po chwili jest ok i pracuje stablinie

- klimy nie mam więc spalanie nie może być spowodowane przez nią

- jezdze raczej spokojnie, biegi zmieniam przy 2,5 tys obrotów rzadko kiedy przekraczam 3 tys obrotów przy jeździe.

- Niby silnik ok bo mechanik wymieniał rozrząd i nie miał żadnych uwag.

Olej, filtr powietrza i oleju również wymienilem

Ostatnio po jezdzie bardzo dziurawą drogą zapalił mi sie check engine, gdy zgasiłem auto i odpalilem na nowo kontrolka znikła  :szok:

Kolejne pytanie mam dotyczące komputera pokładowego, moj ekran pokazuje tylko godzine, temperature i date, możliwe że nie mam wbudowanego komputera który pokazuje średnie spalanie?  :zalamany: jesli sie myle to jak włączyć to aby uzyskac srednie spalanie?

Chce zadbac o te auto bo jestem w nim zakochany ale chcialbym te pieniądze zamiast wydawac na paliwo to wkładac w moje autko.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś rady  :jupi:

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 8911 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"

Napisano 05 maj 2016 - 16:21

Ostatnie ostrzeżenie już masz temat.

Czytaj co się do ciebie piszę.

Ten zamykam.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: astra bertone, duże spalanie