Skocz do zawartości

[Astra H, 1.3 cdti] Jakie opony 91 czy 94?


Gość basso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Opel Astra H 1.3 CDTI (90KM)

Felgi aluminiowe 16 cali.


Chcę kupić opony Uniroyal RainSport3 205/55 R16 91H

Problem tylko w tym, że obecne zimowki są 91T, natomiast letnie które mam są 94 H XL.


1. Pytanie, czy do ww auta będą pasowały 91 czy muszą być wzmacniane tj 94

2. Pytanie, czy warto dopłacać do wersji V (240km/h) lub Y (300km/h) -> najpierw pytanie, czy można takie założyć?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie sam.

1.Jakie prędkości max osiąga twój samochód - myślę że indeks H wystarczy (210km/h) .

2.Nośność opony x 4 i powinno przekroczyć masę z rubryki F1 twojego dowodu rejestracyjnego o np 15-20 %.

Czyli 91 (615kg/oponę) spokojnie wystarczy.

Opony XL są przeznaczone do vanów poza tym są trochę sztywniejsze od zwykłych opon, więc nie widzę potrzeby pogarszać komfortu podróżowania w zwykłym aucie osobowym.

Kolego możesz założyć wszystko w fabrycznym rozmiarze (zalecane do modelu) - twoje auto i twoja kasa, tylko pytanie czy chodzisz w za dużych/za małych butach bo to niebieskie adidasy z białymi paskami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

Autem więcej jak 170km/h nie jechałem i nie zamierzam, bo zaczyna się wtedy robić niebezpiecznie (niestabilnie).

 

Tylko o tyle mam problem jeszcze bo V okazują się sporo tańsze od H.

I pytanie czy mogę kupić V czy nie będą pasować ? V gorszy komfort jazdy czy jak? Bo rozumiem, że V są bardziej wytrzymalsze, ale przez to twardsze?
Bo przecież jeśli można kupić powiedzmy te wytrzymalsze a różnica w komforcie jazdy żadna, no to po co przepłacać hmmm

Edytowane przez basso

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drugie nie wchodzą, może są tańsze bo na przykład 2 letnie.


Możesz założyć o wyższym indeksie nigdy o niższym niż zalecany przez producenta. Dotyczy indeksów prędkości i nośności.

Jeszcze jedna sprawa, w razie jakichś kolizji ubezpieczyciel patrzy na to jakie gumy są na kołach - też są o tym tematy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wchodzą, coś się źle zapisało wcześniej.
Jeśli mógłbyś podejrzeć to bym Cię poprosił.

Edytowane przez basso

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie ci się podobają to bierz - fakt - świeży produkt - piszą że produkcja z 2016r i jak na średnią półkę dobra cena.

Użytkownicy chwalą te opony - ja ich nie znam, ale czytałem i słyszałem o tych oponach.

Twój wybór, twoje autko i twoja kasa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko pytanko techniczne, czy odczuwa się różnicę komfortu pomiędzy H , V , Y ? Tak teoretycznie... bo może jest tak , że V mają wyższy index, wytrzymalsze, ale np. twardsze, mniej komfortowe ? Czy nic takiego nie ma miejsca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim profilu to raczej nie odczujesz różnicy.

A tak z ciekawości - będziesz montował u nich?

To zapytaj dlaczego są tańsze, czy gdzieś tkwi haczyk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważysz różnicy.

XL są wzmacniane a co za tym idzie cięższe i "twardsze" jeśli chodzi o odczucia pracy zawieszenia. Uniroyal to bardzo dobre opony. Kupuj z rantem ochronnym felgi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał => Byłem osobiście dzisiaj u nich... przy zakupie jest 30% taniej na montaż tyle wiem :)
Chciałem od razu H to Pani mi podała cenę z neta, V nie pytałem , bo wszędzie V są droższe :|

@IsGood => Rantem ochronnym felgi? To się dokupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności