Skocz do zawartości

Auto ciężko rusza, a strasznie wzrastają obroty


Gość marupl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marupl

Witam wszystkich forumowiczów.

Tak jak wyżej w temacie mam problem z Vectra b 1.6 8v + lpg, a mianowicie samochód bardzo ciężko mi rusza, gdy dodaje gazu samochód wyje, zanim się rozpędzę do 20km/h to pół osiedla już wie, że jadę. Mam ten problem od wczoraj, sytuacja jest podobna do tego jakby się dodawalo gazu z wciśniętym sprzęgłem, czyli oprócz wycia silnika prawie nic się nie dzieje... Nie wiem od czego może to zależeć, ale jeżeli ma ktoś jakieś podejrzenia, proszę o wypowiedz w tym temacie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelką pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michas8802

a jak już jedziesz i np próbujesz wyprzedzać to obroty Ci nie skaczą po redukcji biegu pomimo że samochód jedzie z tą samą prędkością? bo to mi wygląda jakby się po prostu sprzęgło skonczyło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marupl

Tzn aktualnie mam tak, że pomimo dodawanego gazu samochód ledwo się toczy prawie na każdym biegu, jeżeli mi się uda to nakręcę krótki filmik i to na pewni lepiej przedstawi mój problem.


Właśnie byłem w samchodzie przyjrzeć się jeszcze bliżej temu problemowi i zauważyłem , że samochód bardzo, ale to bardzo ciężko rusza na 1 i 2 praktycznie bez gazu, bowiem jak go dodam mało to daje, na wstecznym podobnie. Jedyne co mnie zdziwiło to fakt,że jak wrzuciłem bieg 3 4 5 tak jakby wgl one nie działały, mianowicie , wiem, że to głupi pomysł, ale podczas postoju wrzuciłem 3 i pod żadnym pozorem samochód nie zgasł tylko z wbitą 3 i puszczonym sprzęgłem stał w miejscu. Nie wiem o co chodzi i proszę o pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło się skończyło lub linka sprzęgła jest uszkodzona.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marupl

Sprzęgło się skończyło lub linka sprzęgła jest uszkodzona.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Czyli podejrzane są tylko te 2 rzeczy tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ewidentnie nie ma przekazania momentu obrotowego z motorka do skrzyni.

Chyba poszło sprzęgło, ale może też być coś po stronie skrzyni.

Dlatego tak piszę bo ciężko jest wytrzymać smród palonego sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo już jest spalone i wrzucanie biegów nic nie da bo jak piszesz nie ma przekazania momentu obrotowego z motorka do skrzyni.

Nic z tym sam nie zdziała jak nie ma doświadczenia, zostaje mu dobry fachman i wymiana całego zestawu na nowy, takie moje małe zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co pisze Leszek.

Kolego Marupl.

Jedź/zaholuj autko do dobrego zaufanego mechanika.

Jeżeli to sprzęgło to podejrzewam że koło zamachowe też nowe/sprawne będzie potrzebne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest okienko rewizyjne mozna samemu próbować wymienić, jest manual jak to zrobić..Jezeli koło zamachowe do wymiany to demontaz skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować to sobie można za przeproszeniem nos wytrzeć :tak: , jeżeli się nie ma doświadczenia w takich naprawach,. To nie jest błaha, taka sobie naprawa, a jeżeli nie ma lub się nie miało jakiejkolwiek styczności z tym to najlepszym wyjściem z sytuacji jest mechanik niestety.Takie jest moje prywatne zdanie.
A poradę można jak najbardziej obejrzeć, nie twierdzę że nie, wtedy widać ale i nie zawsze wszystko z czym będziemy się mieli zmierzyć przy takiej ewentualnej naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności