Skocz do zawartości

klimatyzacja nadal śmierdzi po ozonowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie jestem laikiem w sprawach klimy. Wiem, że śmierdzi i pomału zaczyna mnie to drażnić. Pisało w paru miejscach, że ozonowanie załatwia sprawę to myslałem, że tak jest. Gdzie w ogóle jest parownik w corsie c?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radiem, ale po wyjęciu radia nie ma dostępu. Trzeba demontować wentylator nad nogami pasażera, żeby dostać się do kanałów przy parowniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Olej posiadający właściwości higroskopijne też Ci wymienili podczas obsługi klimatyzacji?

 

masz na mysli olej w ukladzie klimatyzacji co smiga razem z czynnikiem czyli gazem?? Tego sie nie wymienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinmotors

Oczywiście ze się wymienia. Maszyna oprócz czynnika zlewa stary olej i dozuje nowy.

uprzedziłeś mnie, widać nie wielu ma jeszcze świadomość tego że to trzeba obligatoryjnie co jakiś czas wymieniać bo niestety to ma spory wpływ na układ klimatyzacji. Trzeba sobie tego dopilnować. To tak jak przy wymianie opon potrafią stary kominek - zawór zostawić (oczywiście jak TPMSa nie ma) Podlinkuje coś http://www.motofaktor.pl/47,2/WARSZTAT-24-7/Bledy-w-obsludze-klimatyzacji,3695.html

Edytowane przez marcinmotors

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazcie mi czym odciagacie olej z ukladu bo czesc jest w komprsorze i czesc jest w elementach jak parownik, skraplacz. To ze odciagajac czynnik idzie tez troche parow oleju i w zbiorniczku w maszynie na stary olej zazwyczja jest okolo 10 ml starego oleju to ja pytamjak chcecie odciagnac pozostale powiedzmy 120 ml oleju z ukladu. Jak podajecie olej bo ja jak robilem wielokrotnie wszelkie naprawy w klimach to przy wymienie kompresora ten element musi byc wstepnie zalany.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna odciągnie olej,wiadomo nie cały.Aby jak najwięcej go zostało odzyskane,włącza sie klimę przynajmniej na 10 min.przed odzyskiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ile odciagnales tak oleju?? Bo ja robilem na kilku maszynach i zadna nei dawala rady wiecej jak 10-12 ml. Nowsze maszyny maja tka ze same sprawdzaja ile oelju odciagnelo i pryz podawania podaje olej w tej samej ilosci z automatu. Nie ma opcji by odciagnac sprzetem do klim podpietym wezami dwoma czyli jeden przewod na niskie cisnienie a drugi na wysokie tak by odzyskac caly olej z ukladu. Zebym tego nei robil to bym nie pisal ale ze robilem to wiele razy to pisze ze glupoty ludzie wyczytuja na necie i potem dalej wypisuja. Polecam pisac to co sie robilo osobiscie a nie to co szyszalem. Poza tym np umnie w sharanie olej musi byc tak zapodany ze w kompresorze ma byc okolo 60-80 ml a reszta czyli do 135 ml w przeowdy podane. Nie wilno podawac za duzo w uklad oleju ani calosci w kompresor. Niech sobie ktos zapoda przy serwisie klimy dodatkowo ze 50 m oleju i poczekamy jak zda relacje jak to chodzi mu po tym zabiegu. Dodatkowo przy wymienie kompresotra rozbiera sie go i wylewa olej by sprawdzic ile oleju ma w sobie by podac taka ilosc oleju plus do 20 ml dodoatkowo do nowego kompresora.

 

Tak wiec odciagniecie oleju w ilosci okolo 10 ml gdzie calosc to 135 ml to jaos slabo widze zeby nazwac odciagnieciem oleju. A co gdy mamay klime dwu-strefowa gdzie dosc czesto jest oleju az 240 ml??

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności