Skocz do zawartości

Montaż przełącznika z kółkiem z Omegi do Asterki F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw jaki potrzebujemy:

Przełącznik wycieraczek z kółkiem w zależności od nadwozia z tylną wycieraczką (kombi, htb) lub bez (sedan), oraz czy posiadamy MIDa to z przyciskami R i S, dodatkowo musimy zdobyć przekaźnik wycieraczek z Omegi B gdyż ten fabryczny z Astry nie zapewni nam takiego zakresu pracy. Na astrowskim przekaźniku uzyskamy czas krótszy o około 5 sek, a Omegowy da nam zakres od 3-14 sek.

Nr przekaźnika z Omegi to 90 494 187 .

 

Poniższy zestaw jest przykładowy

 

Dołączona grafika

 

Wymiana przełacznika przy zastosowaniu oryginalnych złączek GM zajmuje

max. 15 min.

W celu rozkręcenia oudowy stacyjki musimy zaopatrzyć się we wkrętak krzyżowy.

Pierwsze co wykręcamy to trzy wkręty pod obudową stacyjki następnie 2 za zaślepkami pod kierownicą dostęp do nich otrzymamy poprzez delkiatny obrót kierownicą.

Po zdjeciu obudowy mamy taki oto widok

 

Dołączona grafika

 

Wyjmujemy przełącznik poprzez naciśnięcie dwóch zatrzasków które znajdują się u gótu i dołu przełącznika, po ich naciśnieciu przełącznik powinien nam się ładnie wysunąć.

 

Dołączona grafika

 

Następnie wyjmujemy wtyczkę z przełacznika i lokalizujemy przewód nr 9 na wtyczce w kolorze żołtym z czarnym paskiem. Numery przewodów są widoczne na wtyczce.

 

Dołączona grafika

 

przecinamy wyżej wymieniony przewód.

 

Dołączona grafika

 

I teraz technika zamontowania zależy od nas ja zastosowałem złączki GM, można zastosować lutowanie lub dostać oryginalna wtyczkę i ją zamontować. Przewody od kółka wpinamy szeregowo czyli po prostu jeden przewód do ucietego jednego końca drugi przewód do drugiego końca i wykańczamy wcześniej wymienionymi technikami połączenia, po lutowaniu zastosować izolację mogą to być koszulki termokurczliwe lub zwykła tasma izloacyjną.

 

Dołączona grafika

 

Następnie składamy wszystko w odwrotnym kierunku, czyli wtyczka w manetkę, manetka w miejsce przy kierownicy i skręcamy obudowę stacyjki.

 

Dołączona grafika

 

Pozostaje teraz zamiana przekaźników

poniżej miejsce zamontowania przekaźnika to ten czarny w lewym rogu

 

Dołączona grafika

 

i widok po włożeniu w jego miejsce przekaźnika z Omegi

 

Dołączona grafika

 

A tu mamy widoczną optyczną róznicę pomiedzy przekaźnikami, jak widać przekaźnik z Omegi jest większy.

 

Dołączona grafika

 

Po skręceniu wszystkiego w całość czekamy na pierwsze opady atmosferyczne w celu przetestowania regulacji czasu wycieraczek

 

 

Miłej lektury oraz szybkiego montażu.

Pozdrawiam sklejek :wink:

 

poprawiłem kolor/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklejek, jesteś jak lelek na AK. Wielki szacuneczek dla Ciebie za manuala. :):?;]

dzięki za uznanie ale Lelekowi do pięt nie dorastam

pozdrawiam sklejek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Sorki za "odkopanie" tematu, :D ale mam mały problem dotyczący tego przekaźnika, ciężko go dostać :lol: czy jest opcja zastosowania innego/podobnego jaki symbol,model proszę o informacje pozdr. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sorki za "odkopanie" tematu, :? ale mam mały problem dotyczący tego przekaźnika, ciężko go dostać :lol: czy jest opcja zastosowania innego/podobnego jaki symbol,model proszę o informacje pozdr. :evil:

no to masz szczescie bo moge oddać (za odpowiednią cene) :D swój bo nie bedzie mi juz potrzebny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Sorki za "odkopanie" tematu, :? ale mam mały problem dotyczący tego przekaźnika, ciężko go dostać :) czy jest opcja zastosowania innego/podobnego jaki symbol,model proszę o informacje pozdr. :(

no to masz szczescie bo moge oddać (za odpowiednią cene) ;) swój bo nie bedzie mi juz potrzebny...

Dzięki za info, właśnie udało mi się dostać :) "zestawik" założony wszystko śmiga rewelacyjnie ;] pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności