Skocz do zawartości

Górne mocowanie amortyzatora Sintra przód


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat już był napewno wałkowany- koledze rwała sie górna guma amortyzatora.

Dla wszystkich uzytkowników jak to "zrobić" poniżej:

2c4786a885de312bm.jpg

4855c4c6aa57d1c7m.jpg

d9cb09f5ee53ebdam.jpg

lub linki:

- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c4786a885de312b.html

- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4855c4c6aa57d1c7.html

- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9cb09f5ee53ebda.html

Pozdrowionka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki panowie za dogłębne wyjaśnienia, faktycznie nie zauważyłem że x22xe już opisał jak się zabrać do tego.

Kulki jak się rozsypią to niewielka strata, chyba że z nowego łożyska.

Rysunki z instrukcji też zapewne pomogą przy wymianie.

:beer: :beer: :beer:

Jeszcze jedno dodatkowe pytanie: do nowego łożyska dorzucić dodatkową porcje smaru czy założyć z tym co jest fabrycznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ja wymieniałem na smar w "starych", oryginalnych łożyskach (wydały mi się solidniejsze od tych tych z zestawu). Ale ciekawi mnie co innego-po ok roku rozebrałem McPresona (wymiana amorków) i okazało się,że tuleja (z tworzywa -pomiędzy sprężyną i łożyskiem) jest zwichrowana,tzn. łożysko pracuje w przegięciu,ale bezproblemowo. Myślałem nawet (poprawić fabrykę) i wstawić pod ową tuleję podkładkę metalową.Na razie jest ok,ale na wiosnę czeka mnie wymiana górnego mocowania i tulejek wahaczy (dziękuję za to naszym włodarzom i drogowcom! :mad: )i zastanawiam się, czy to tylko tak u mnie,czy norma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły do mnie te łożyska i aż mi się wierzyć nie chce że tak niepozorny element a takie siły przenosi. :wesoly:

Powiedzcie mi jeszcze czy jest dużo zabawy aby je rozmontować aby dorzucić smaru. Trening zrobię oczywiście na starych łożyskach. :wesoly:

 

Przy okazji to muszę pochwalić firmę usparts.pl z Olkusza za szybką przesyłkę. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu zmobilizowałem się, więc na zakończenie tematu kilka fotek (padły baterie w aparacie :zalamany: ) z wymiany łożysk.

Mocowanie dolne amorka

post-188-0-31406600-1426351569.jpg

Potrzebny klucz 21 młotek.
Górne mocowanie jest dostępne po demontażu mechanizmu wycieraczek (klucze nasadowe 17, 10, 7, i torx 30)
(aby na zakończenie ustawić mechanizm przydały się fotki z tego tematu http://forum.opel24.com/topic/11785-przednie-wycieraczki-sintra/)
Do odkręcenia potrzebny klucz nasadowy 15 - odkręcamy 3 nakrętki i amortyzator wypada.

Po wyjęciu zakładamy ściski na sprężyny .
post-188-0-38958800-1426351798.jpg

 

Rozkręcamy potrzebny klucz 21 poligon.
post-188-0-57942400-1426351913.jpg

 

Nie miałem takiego w zestawie i jeden amortyzator udało odkręcić się zwykłym oczkowym. Aby rozkręcić drugi musiałem gonić do sąsiada po prośbie po taki klucz. biggrin.gif
Potrzebujemy też solidny torx 45.

post-188-0-61375800-1426352493.jpg

post-188-0-32790300-1426352022.jpg

W końcu pozbyłem się tępego stukania przy kręceniu kierownicą :super:

image.jpg

fot2.jpg

fot3.jpg

fot4.jpg

torx.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Właśnie szykuję się do robienia zawieszenia z przodu i tu moje pytanie czy kupić całe nowe łożysko od Monroe czy wystarczy zestaw naprawczy Kayaby.

Kompletne łożysko wychodzi troszkę drożej ale kayaba daje lepszą jakość...

Co wybrać...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności