Skocz do zawartości

Kierownica samoistnie skręca w lewo na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mario_net

Witam,

 

Na postoju po zapaleniu silnika koło kierownicy obraca się w lewo do oporu.

Jazda jest możliwa ale kierownica chce odbijać w lewo. Po odpięcu wspomagania jedzie prosto bez ścigania. Na postoju też ok.

Geometria sprawdzona - OK. Podejrzewam czujnik kata skrętu, lub sterownik wspomagania.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze ewentualnie mógłbym sprawdzić żeby dokładnie zdiagnozować problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wkręcili cię : SMILE : skalibrowali po prostu czujnik skrętu. Tyle z mojego doświadczenia...

Robiłem to w zaprzyjaźnionym warsztacie, a mechanik to mój kumpel. Za usługę wymiany + zgranie sterownia z komputerem zapłaciłem 170 zł wiec nie czuję się wkręcony. Części kupiłem i dostarczyłem sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość highlander.pl

Witam!

Cieszę się że znalazłem ten wątek.

 

W mojej Corsie E wprawdzie kierownica na postoju stoi w miejscu ale, podczas przyspieszania samochód wybitnie ściąga w lewo a kierownica nie ustawia się w położeniu neutralnym - lecz jest lekko (dosłownie pół do jednego stopnia) przekręcona w lewo.

 

Skutkuje to tym że podczas przyspieszania trzeba kierownicę "trzymać" i kontrować - jest wyczuwalny lekki opór.

 

Byłem już z tym w dwóch serwisach (Tarnów - Auto Ring, i Kraków - Euromarket) ale wg obu z samochodem jest wszystko w porządku (geometria, ciśnienie w oponach i w ogóle cuda na kijku) a wg mnie (mam jeszcze Astrę B z 2000 która idzie jak po szynie) samochód wybitnie ma tendencję do jazdy w lewo - zwłaszcza przy przyspieszaniu.

 

Jak definitywnie stwierdzić to przed serwisem aby przyjęli argumentację?

 

pozdrawiam

High

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pomiar geometrii z wydrukiem.

2. kalibracja czujnika kąta skrętu

 

Zakładam, że auto nie jest przeklepaną wiatą przystankową po zderzeniu z czołgiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem inaczej jak podjechać do rzeczoznawcy w PZMOT i z jego ekspertyzą dopiero jechać do ASO.

Może wtedy zaczną auto dokładniej sprawdzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Cieszę się że znalazłem ten wątek.

 

W mojej Corsie E wprawdzie kierownica na postoju stoi w miejscu ale, podczas przyspieszania samochód wybitnie ściąga w lewo a kierownica nie ustawia się w położeniu neutralnym - lecz jest lekko (dosłownie pół do jednego stopnia) przekręcona w lewo.

 

Skutkuje to tym że podczas przyspieszania trzeba kierownicę "trzymać" i kontrować - jest wyczuwalny lekki opór.

 

Byłem już z tym w dwóch serwisach (Tarnów - Auto Ring, i Kraków - Euromarket) ale wg obu z samochodem jest wszystko w porządku (geometria, ciśnienie w oponach i w ogóle cuda na kijku) a wg mnie (mam jeszcze Astrę B z 2000 która idzie jak po szynie) samochód wybitnie ma tendencję do jazdy w lewo - zwłaszcza przy przyspieszaniu.

 

Jak definitywnie stwierdzić to przed serwisem aby przyjęli argumentację?

 

pozdrawiam

High

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

 

 

Witam i jak rozwiązałeś problem bo tez posiadam corse e która sama skręca w lewo kupiłem auto po lizingu 6 miesięczne ma jeszcze 1,5 roku gwarancji 3 razy bylem w aso i problem jest nadal kola wyważone, geometria ok Powiedział mi serwisant ze po to jest kierownica zeby ja trzymać a mnie kurwica chyta

Edytowane przez MariuszKas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności