Skocz do zawartości

Zapach spalin w kabinie przy opuszczonych szybach


Gość Swietyy

Rekomendowane odpowiedzi

To się kłania remont .Jak wymieniałeś świece trzeba było przy okazji zmierzyć kompresję.

 

.

 

 

 

Mam rozumieć że w ogóle po przekręceniu klucza w stacyjce nie pokazuje ci się ta kontrolka?

Kody błędów spróbuj odczytać http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

Albo gaz -hamulec.Zobaczysz czy miga ci check.Bo ten na pewno masz.

 

Nie za bardzo wiem co znaczy "zmierzyć kompresję", i tak, nie mam tej kontrolki serwisowej. Podczas metody gaz-hamulec check nie miga, nic nie miga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę odkopuję temat, ale wymieniłem uszczelkę bagażnika i nie dało to rezultatów - zapach dalej się pojawia. O ile przy postoju go nie czuć o tyle, podczas jazdy zaciąga strasznie. Ogólnie astra bierze mi olej. Jakiś 1l-1.5l/1000km. Auto dymi na biało, delikatnie. Podczas wymiany świec, w dwóch gniazdach było trochę oleju. Zastanawiam się czy to już silnik do remontu, wymiana pierścieni etc? Świece wymieniałem z tego względu, że falują trochę obroty i auto nie ma mocy od dołu(zaraz po odpleniu obroty spadają do ok, 500 choć nie zawsze, a następnie falują lekko w okolicach 800). Testowałem również na 3 różnych cewkach, (dwie od Delphi, a jedna od Beru) ale nie przyniosło to efektów. Mam do dyspozycji dwie astry g jedna z 2001(1.2 - 75km), druga z 2003 roku(1.4 - 90km), (moja jest z 2000 - xe16xel - 101km) i wydaje mi się, że jeździ i zbiera się jak ta 1.2, różnicę czuć dopiero powyżej 3 tyś obrotów, choć myślę, że i tak nie jest jak powinno być(Chociaż np. na ssaniu auto trzyma obroty i ciągnie ładnie od samego dołu). Druga sprawa, te dwie astry 01 i 03 mają kontrolkę serwisową - "Auto z kluczem". Czy jest możliwe, że moja nie ma tej kontrolki? Poprzedni właściciel zmieniał podświetlanie zegarów i mógł coś namieszać. Pytam o nią, dlatego że chciałem odczytać kody błędów, ponieważ interfejs ELM327 z OBDII nie widzą mojej astry. (w astrze 01 i 03 ten sam interfejs działa bez problemu). Będę wdzięczyny za każdą poradę.

Ja nie wymieniłem uszczelki na oryginalną tylko dałem dodatkowo uszczelkę taką do drzwi profil e. Wtedy przestało mi zaciągać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie za bardzo wiem co znaczy "zmierzyć kompresję"

 

https://www.google.pl/search?client=opera&q=pomiar+kompresji+silnika&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8


 

 

i tak, nie mam tej kontrolki serwisowej. Podczas metody gaz-hamulec check nie miga, nic nie miga.

 

To szukać kogoś kto się połączy z autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności