Skocz do zawartości

Kody błędów


Gość cagiva4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cagiva4

Witam wszystkich Oplowiczy.

Pacjent to Corsa D 1.3 CDTI Ecoflex 2009r.Jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka autka z kluczykiem.Nic strasznego ,wymigałem błąd 6342.Odpowiedz na pytanie co to za błąd doczytałem gdzieś na angielskiej stronie,chyba.Usterka dotyczy świec żarowych.Miałem szczęście że dwie padły i po wymianie wszystko jest si.Mam pytanie do znawców tematu miganych kodów czy jest jakaś specjalna lista.Kody zwykle zaczynają się od '0' kończą chyba na '2'Następne pytanie to dziwna sytuacja z pojawieniem się błędu dwucyfrowego .Nie mogę przypomnieć sobie dokładnie ale coś 63 albo 36.Zdziwiło mnie to bardzo ,zresztą jakoś migało jakby była to ''9'' a nie dwucyfrówka .

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cagiva4

Dobrze byłoby się podpiąć pod komputer i skasować zapisane błędy.

Po wywaleniu błędu i odczytaniu przez miganie dziwnych cyfr usunąłem błędy.Zrobiłem parę kilometrów i nic się nie wyhodowało .Oczywiście może być to kwestia temperatury powietrza albo innych wielu rzeczy

Interesuje mnie najbardziej lista kodów błędów miganych .Czy coś takie jest ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,tego błędu na liście nie ma.Poproś Arkosa o zaktualizowanie tej listy

Nie wiem jaki ty masz system sterowania ale tam są opisy dla dwóch systemów.Może ty masz jeszcze inny z dodatkowymi błędami.ArKos myślę że coś zaradzi.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

odpowiedzi uzyskane na angielskim forum - przez tłumacza.

1.

Kiedy miałem 6342 na diodzie świecącej, narzędzie dianostyczne powiedziało P0683-04 obwód świecy żarowej otwarty. 
Jak usunąłem usterkę, 6342 też zniknęło ale tylko na chwilę. Po wymianie uszkodzonej świecy żarowej obie diody led, 
migający kod i P0683-04 zniknęły całkowicie.
2.
 
miałem to samo na moim, ten sam samochód, utrata mocy, bardzo nierówne obroty i dym, myślałem, że to mogą być świece żarowe, ale one tylko do uruchomienia samochodu, więc zmieniłem filtr paliwa w komorze silnika i wszystko było w porządku 10 minut pracy, usuń filtr powietrza Pudełko daje dużo miejsca, mam nadzieję, że to pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności