Skocz do zawartości

[ASTRA F X16SZ 96r. gaz] Wysoka temperatura na wskaźniku.


Gość piotrMDC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrMDC

Witam serdecznie,

mam pytanie do ekspertów : SMILE :

Problem: temperatura na wskaźniku 100*C przy normalnej jeździe, nie ubywa płynu chłodzącego, oleju, wentylator włącza się tuż przed czerwonym polem i zbija do 100*C, samochód żwawy, nie muli.

Wymieniłem: Chłodnica (dwie nowe różne firmy), czujnik temperatury (3 różne firmy), termostat (3 różne firmy), płyn chłodzący - po każdej operacji efektów brak.

Był u 4 mechaników i nikt nie wie o co chodzi...

Co jeszcze można sprawdzić?

Czy na komputerze sprawdzę temperaturę z czujnika, może wskaźnik walnięty?

czy cos z tłumikiem, może zapłonem? Różne myśli chodzą mi po głowie, ale nie wiem co faktycznie może być...

 

Edytowane przez piotrMDC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy na komputerze sprawdzę temperaturę z czujnika, może wskaźnik walnięty?

 

To ciekawi mechanicy że po tylu próbach nie podpięli do komputera aby sprawdzić czy wskaźnik przekłamuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrMDC

Podczas normalnej jazdy załacza się wentylator?

 

nie, załącza się dopiero po postoju jak temp dojdzie do czerwonego pola i jest zbita do 100*C

 

 

To ciekawi mechanicy że po tylu próbach nie podpięli do komputera aby sprawdzić czy wskaźnik przekłamuje.

 

 

niestety taki mamy klimat :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wody wymieniałes-sprawdzałes? Bo moim zdaniem wskaznik tu nie winny skoro wentylator załacza przy czerwonym polu, za wcześnie go wyłacza. W zaleznosci od termowłacznika tem załaczenia wentylatora to od 105st(nie wiem jaki u Ciebie)

Cos powoduje raczej że jest taka wysoka-mozna sprawdzic jeszcze jakią temp widzi ecu jak Adam napisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrMDC

Pompę wody wymieniałes-sprawdzałes? Bo moim zdaniem wskaznik tu nie winny skoro wentylator załacza przy czerwonym polu, za wcześnie go wyłacza. W zaleznosci od termowłacznika tem załaczenia wentylatora to od 105st(nie wiem jaki u Ciebie)

Cos powoduje raczej że jest taka wysoka-mozna sprawdzic jeszcze jakią temp widzi ecu jak Adam napisał.

 

Zapominałem dodać, że pompa wody wymieniona wraz z rozrządem jakieś 1000km temu, również bez efektu...

podjadę podpiąć gdzieś pod komputer, ciekawe tylko, czy w przypadku mojego silnika będzie taka możliwość, bo nigdzie info na ten temat nie udało mi się znaleźć...

 

jakiś czas temu temperatura normalnej pracy była około 92-94*C, wentylator załączał się przy 98-100*C, później nagle temp zaczęła utrzymywać się na poziomie 97-98*C, a wentylator załączał się zaraz powyżej 100*C, teraz temperatura pracy to około 100-102*C, a wentylator załącza się przy tuż przed lub na czerwonym polu...

Nie zauważyłem, żeby płyn wtedy wrzał, czy go wyrzucało...

Edytowane przez piotrMDC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze takie: jaki masz licznik?

http://olx.pl/oferta/rozne-liczniki-astra-f-CID5-ID5amY.html

 

Czy czasem nie masz go podmienionego i po prostu jest inaczej skalibrowany.

Każdy komputer pokaże ci temp. na podstawie czujnika .

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinnes podpiąć(opcom bez problemu), podniosła sie temp pracy i załaczania wentylatora, to zmienia postać rzeczy, moze byc winny wskaznik na zegarach. Podepnij pod kompa i bedzie mozna wykluczyć.

Czujnik temp na zegary wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności