Skocz do zawartości

opel astra j 1,4 turbo, czasami auto przechodzi w tryb awaryjny


Gość Sławekkw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sławekkw

Witam Wszystkich

od niedawna jestem posiadaczem astry z 2011 roku w benzynie 1,4 turbo. zaraz po zakupie pojawiła mi się kontrolka check engine. po podpięciu komputera pokazał się informacja, że mieszanka jest za uboga. mój mechanik stwierdził, że trzeba wymienić sonde lambda. niestety to nic nie dało. dodatkowo w pewnym momencie podczas jazdy( 4 bieg przy ok 3000 obr.) auto straciło moc i pokazała się informacja o kontakcie z serwisem. w między czasie zamontowałem w aucie gaz. gaziarz przy montażu mówił że jak ustawiał gaz to przy obrotach ok 3000 auto nie ma mocy. po zamontowaniu gazu zrobiłem 2000 km i w tym czasie tylko raz auto przeszło mi w tryb awaryjny (brak mocy i komunikat na wyświetlaczu, gaszę auto na chwilę i problem znika). ostatnio został wymieniony czujnik sterujący doładowaniem. przez półtora tygodnia auto śmigało jak marzenie, do wczoraj. 4 bieg, gaz w podłogę i ponownie ten sam błąd. mechanik który wymieniał czujnik doładowania powiedział, że jeżeli to nie przyniesie efektu to trzeba będzie wyciągać turbo. Proszę o Waszą pomoc.

jako ciekawostkę dodam, że po zamontowaniu gazu przy jeździe po autostradzie na gazie 120-140 na godzinę wskazówka paliwa po przejechaniu 100 km podnosi się o jedną podziałkę do góry (tak jak by zwiększało się ciśnienie w zbiorniku). nie wiem czy to jest związane z występowaniem tej awarii może tak ma być.

 

Sławek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po pierwsze nie montuje się gazu gdy silnik nie jest sprawny (czyt. są błędy) a gaziarz to szkoda gadać...

Jaka to instalacja i jaki błąd?

 

With mobilephone sent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławekkw

Po pierwsze nie montuje się gazu gdy silnik nie jest sprawny (czyt. są błędy) a gaziarz to szkoda gadać...

Jaka to instalacja i jaki błąd?

 

With mobilephone sent.

instalacja Stag. Po wczorajszej awarii jeszcze nie odczytałem błędów. jutro postaram się podjechać do znajomego i zobaczę co się pojawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławekkw

czwartej


Pierwszy błąd
P0171 korekcja dawki paliwa, za uboga
P0299 doładowanie silnika za niskie
Te będą były przed montażem gazu i są teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławekkw

ale jak by było uszkodzone turbo to czy awaria nie pojawiała by się codziennie w tych samych warunkach? czyli przy określonych obrotach itp?

ostatni raz błąd pojawił się w niedzielę. od tej pory zrobiłem 300-400 km w tym sporo po autostradzie z prędkościami rzędu 140-160 i nic. postaram się w najbliższym czasie umówić z moim kumplem mechanikiem i sprawdzimy szczelność dolotu i wydechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błędy i do nich dopasowane usterki.Sprawdź je.

 

ale jak by było uszkodzone turbo to czy awaria nie pojawiała by się codziennie w tych samych warunkach

Może to być początek przycinania się turbo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Sławekkw

Witam wszystkich

sprawa wygląda tak

turbo było uszkodzone i zostało zregenerowane. więc nie ma już trybu awaryjnego

niestety został jeszcze ciągle błąd za ubogiej mieszanki

dzisiaj założyłem nowy przepływomierz i zrobiłem kilkanaście kilometrów na benzynie. błąd ponownie się pojawił. przepływomierz zamieniłem na stary.

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie mogę szukać?

 

Sławek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności