Skocz do zawartości

Astra G 1.6 16v Tryb awaryjny


Gość Smolak89022

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Smolak89022

Witam miesiąc temy kupiłem Astrę G,niedługo po zakupie ukazała się kontrolka samochodu z kluczykiem i automatycznie została ograniczona moc. Na początku było to raz na jakis czas i znikała po zgaszeniu samochodu, teraz czasami gaśnie po zgaszeniu a czasami nie i zapala się zazwyczaj zaraz po ruszeniu (rzadko na postoju, aczkolwiek czasami jest odrazu po odpaleniu) po diagnozie komputerem wykazała kilka błędów: niskie napięcie pompy pakiwa, czujnik położenia pedału gazu (czy coś w podobie) i dwa błędy od klimy. Co może być powodem pojawiania się kontrolki? Jeszcze jedno pytanie czy pompa paliwa powinna chodzić cały czas, czy po nabiciu ciśnienia powinna się wyłączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro kolega pisze że był na diagnozie komputerem z autkiem to może było by nam łatwiej nie gdybać tylko kolega wrzuci konkretne cyferki tych błędów.

Co do czujnika położenia pedału gazu to wujek gogle się kłania, proszę zerknąć żeby kolega wiedział czego ewentualnie szukać i gdzie

http://www.nanodatex.pl/opel-astra-zafira-pedal-gazu-o384797.html

Kontrolka nie pojawia się z niczego prosimy o konkretne błędy jakie wyszły na diagnozie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie tematy

co moze byc powodem zapalania sie kontrolki ??

wszystkie cztery bledy sa powodem

a dokladniej usterki ktore te bledy oznaczaja

usunac usterki i bledy znikna

proste

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Smolak89022

Narzie nie mam kodów, ale przedwczoraj zainteresowal mnie fakt że tzecie swiatło stopu (na klapie) nie działa podczas hamowabia, pierwsze co sprawdziłem przewody w "słoniu" i bingo okazało się że 4 przewody były urwane i dwa miały przedarte koszulki, po przlutowaniu całej wiązki wszytsko jest ok i odziwo zniknął serwis. Nie wiem czy to przypadek? Czy jest możliwość aby zwierające przewody powodowaly zapalanie się serwisu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy kolega ma ESP.U mnie w Mery były przecięte 4 przewody i żadnych kontrolek oprócz nie świecenia 3 stopu ,braku centralnego w klapie i nie całkowitego cofania się wycieraczki klapy.Ale ESP u mnie nie ma.

Ale fakt u kolegi może być inaczej.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Smolak89022

U mnie też nie ma ESP, w klapie nie było stopu i wycieraczka też się nie cofała do końca. Prawdopodobna diagnoza po wizycie u elektryka to awaria sterownika silnika. Orientuje się ktoś ile taka przyjemność kosztuje i gdzie taką naprawe można wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności