Skocz do zawartości

Podłączenie czujnika sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Gość peepe07

Witajcie, udało mi się zdobyć po okazyjnej cenie manetkę z przyciskami do tempomatu, w samochodzie mam już wszystko co jest potrzebne do uruchomienia tempomatu, tylko muszę jeszcze podłączyć czujnik sprzęgła do którego nie znalazłem wtyczki, proszę o pomoc w związku z tym jak podłączyć ten czujnik, gdzie wpiąć przewody, najlepszy byłby schemat. Dotyczy silnika Z16XE.

Edytowane przez peepe07

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peepe07

tak, czytałem. adam1954 zamontowałeś tempomat u siebie? Ja tej wtyczki czujnika sprzęgła nie mogę znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peepe07

poszukam jeszcze raz, trochę dziwne to że jest odpowiednia instalacja przy czujniku hamulca i do włącznika tempomatu, a nie ma wtyczki do czujnika sprzęgła. Dużo by mi pomogła informacja gdzie jest podłączony przewód od tego czujnika sprzęgła, bo bym zobaczył czy jest tam podłączony i bym wiedział na pewno że jest gdzieś tam ta wtyczka. Tempomat by mi się bardzo przydał, teraz dużo jeżdżę i boli mnie stopa od trzymania nogi na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja przy montażu tempomatu u siebie również nie znalazłem wtyczki ale sobie poradziłem przy pomocy programu Tis 2000 jak chcesz podaj mi rok produkcji samochodu to wyślę ci schemat.

Edytowane przez Simon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiś czas temu próbowałem znaleźć na szybko tę wtyczkę u siebie - nie udało mi się. Też mam fabrycznie doprowadzone przewody do manetki i czujnika hamulca, więc do czujnika sprzęgła też pewnie jest, ale nigdzie jej nie zauwazyłem - przeszukałem wszystko nad nogami kierowcy, odkręciłem skrzynkę z bezpiecznikami i za nią też nie znalazłem. Obawiam się, że może być przytaśmowana do głównej wiązki gdzieś daleko od miejsca podłączenia (jak np. kabel od lampki nad tylnymi siedzeniami, zwinięty i przytaśmowany do wiązki w okolicy tylnej lewej lampy). Będę w najbliższym czasie smarował EPS, to sprawdzę przy okazji w tamtej okolicy, zdemontuję też osłonę progu koło kierowcy, gdzieś czytałem, że może być w tamtym rejonie.

Edytowane przez wojz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukałem, nie znalazłem. A szukałem naprawdę uczciwie, całe wczorajsze popołudnie. Wyprułem osłonę progu i dolną na słupku A - nie ma nigdzie, rozcinalem podejrzane miejsca w wiązkach, demontowałem kanały kablowe, od kierownicy w dół rozmontowałem wszystko, co tylko się dało rozmontować. Po wyjęciu silnika EPS też niczego nie zauważyłem. Wypadałoby jeszcze przepatrzeć co jest pod deską, za licznikiem - te rejony, ale tego nie będę rozkręcał w ciemno.

Oczywiście, zawsze jest możliwość, że naprawdę wyprowadzonego przewodu z wtyczką do czujnika sprzęgła nie ma, ale zważywszy że miałem pełną instalację do el. szyb, lusterek, są kable do halogenów, wszystkie pozostałe przewody do tempomatu, instalacja do sterowania radiem z tylnych siedzeń (a radia fabrycznie nie było żadnego), to brak tego jednego byłby co najmniej dziwny...

jeżeli komuś udało się znaleźć ten przewód, albo wie skąd i któredy biegnie, niech zdradzi tę tajemnicę bo trochę mi to nie daje spokoju..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij dolną wtyczkę z ECU silnika i zobacz czy jest obsadzony pin nr 61.Numeracja jest dokładnie opisana we wtyczce.

Jeżeli nie ma to niestety musisz kabelek przeciągnąć do kabiny i połączyć z pinem nr 4 czujnika sprzęgła.

I jeszcze musisz połączyć pin nr 3 czujnika sprzęgła z czarnym kablem od przełącznika hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności