Skocz do zawartości

Amortyzatory do Corsy C - jakie, gdzie, za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość barca100

Jakiś czas temu kupiłem buty. Wybrałem taki sklep gdzie było najtaniej, szukałem na ceneo. Kasę zapłaciłem, butów nie dostałem, a teraz jeszcze mnie policja wzywała do zeznań w charakterze świadka. Wolałem teraz zapytać, czy ktoś miał styczność ze sklepem, bo taka różnica w cenie zapala lampkę ostrzegawczą.

Dzięki za opinie.

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mixmich

Sklep sprawdzony, w ciągu ostatniego roku 5 razy robiłem u nich zakupy powyżej 200 zł z wysyłką gratis. Z wymianami czy zwrotami też nie ma problemu, formularz przez internet wysyłasz. Ceny niezłe, szczególnie na filtrach, chociaż ostatnio mam wrażenie trochę do góry poszły. Zimą kupowałem tam 2x amorki na tył sachsa i wszystko OK.

Przy kodach rabatowych: "m4k" lub "forumwiedzy" masz dodatkowy rabat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli stare były dojechane to tak.

 

Stare były po jednej stronie do pilnej wymiany. Musze jutro sprawdzić czy jadąc 70-80km/h dalej coś z tyłu skrzypi. Po odebraniu z wymiany właśnie zauważyłem, że jest twardo. Na tych starych po przejechaniu po nierówności auto falowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie jazda CC zaczyna przypominać jazdę wozem drabiniastym. Mechanicy zalecili mi wymianę amorków, chociaż szczerze mówiąc, ani nie widzę przecieków ani specjalnego typowego bujania przy dołkach jak ma to się przy kończących się amortyzatorach. Tym bardziej, że są założone jakieś twardsze amortyzatory gazowo-olejowe. 2 lata temu sprawdzałem je na szarpakach i spokojnie przeszły testy. Niestety w książce serwisowej od poprzedniego właściciela nie mam informacji, kiedy były wymieniane. Jednak na zakrętach już się wyczuwalnie bardziej "kładzie".

Dobija mnie jednak ta twardość zawieszenia, codziennie przejeżdżam trasę po dość nierównej drodze + 4 x tory kolejowe z bocznicą.

 

Chętnie bym się dowiedział, jak te Bildsteiny się sprawują? Czy pasują jak fabryczne, czy trzeba dokupować odboje GM? Czy są bardzo sztywne?

 

Na forum czytałem, że nie we wszystkich zestawach pasują te odboje. Mechanik za wymianę samego przodu zakrzyczał sobie coś ok. 600 zł. Za tą kwotę, to mogę sobie wymienić cały komplet z tyłem włącznie. A patrząc na to, jak mechanicy w tym warsztacie pracują, mam lekkie obawy, czy coś przy wymianie nie sknocą, albo coś im nie będzie pasowało, to zrobią partyzantkę i za rok dwa znów będę musiał je wymieniać.

Chciałbym coś bardziej komfortowego włożyć, wiadomo CC to nie merc, ale w obecnych ktoś chyba nieźle z twardością przesadził. Sportowe sztywne zawieszenie nie bardzo do CC pasuje ;) A jeżdżę na standardowych 13", boję się jak by tłukło na 14" czy nawet 15" na niższym balonie. Końcówki drążków i drążki stabilizatora były wymieniane w zeszłym roku na obydwu stronach, chyba by się tak szybko nie wybiły? Znajomy pracownik ASO też potwierdził po przejażdżce moją CC, że amortyzatory są założone sztywniejsze. Ciężko mi jest tam odczytać producenta ale spróbuję. Z drugiej strony sporo już tej jazdy te amorki wytrzymały po tych wertepach. Jednak ostatnio auto niepewnie się prowadzi, mimo braków luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności