Skocz do zawartości

Szarpie dusi się brak mocy check engine


Gość pin1906

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pin1906

Witam, potrzebuję pomocy w diagnozie mojej Corsy.

Objawy : kilka dni temu ruszam w dłuższą trasę po przejechaniu 3km czuć lekkie szarpnięcie, myślę autko przyłączyło się na gaz i troszkę przydusiło się jadę dalej sądząc, że to wina słabego gazu. Trasa 400 km kilka razy znów szarpnęło przy podnoczeniu biegu jakby się dlawiło. Ale osiągi bez zastrzeżeń autostrada lecę spokojnie 190km/h wszystko ladnie. Postój kilka godzin znowu po ruszeniu szarpie delikatnie i się dusi przejechane do noclegu stało całą noc, rano problem ten sam ale bardziej nasilony. Skończył się gaz więc stacja jadę dalej i wiem że to już nie paliwo bo problem nadal jest ba nawet się nasilił. Okolice gór więc wiadomo silnij bardziej dostaje w du... Na wzniesieniach mamy pas to wyprzedzenia nie ma opcji auto ma slaba moc nie ma mowy o wyprzedzeniu tira bo jade ok 80 km/h z górki rozpęd i do 100/110 km/h jakoś się bujną i leci. Zwalniam redukcja i do ok 3 tyś obrotów podszarpuje i nie ma mocy żeby przyspieszyć muszę piłowac na dość wysokich obrotach. Po przejechaniu 150km laweta i powrót do domu bo problem cały czas taki sam. Po przełączeniu na benzynę problem nadal taki sam. Zgaszenie silnika odczekanie nic nie dawało.

Aa i check engine co jakiś czas miga trzy razy, najbardziej wtedy kiedy mocniej się dlawi, kontrolka ta świeci się u mnie cały czas ponieważ jest coś z sonda lambda więc nie wiem czy sprawdzenie bledu metoda gaz hamulec daje poprawny wynik. Wo wychodzi mi coś takiego 5325331 nie ma 10 migniec a chyba tak powinno być z tego co czytałam. Dzwoniłam dziś do okolicznych warsztatów ale nikt nie ma czasu żeby zajrzeć co się dzieje. Po moim opisie sytuacji ilu mechaników tyle opinii od świec przez zapchany katalizator, silniczek krokowy itd.

Ostatnie wymiany : olej filtr, komputer od gazu reduktor, filtry od gazu.

Corsa d 1,4 2007r 90km

 

Macie jakieś pomysły co to może być i jak się tego pozbyć?

Czy można jakoś to sprawdzić bez podpinania do komputera?

Jeśli ktoś będzie pytał dlaczego nie zatrzymałam się itd widząc problem to była 2 w nocy i niestety żadnego mechanika w okolicy więc została mi tylko laweta.

Mam nadzieję, że jakiś magik z forum podpowie mi co można zrobić z tym fantem bo w poniedziałek niestety trzeba jechać do pracy a nie bardzo mam czym i ostatnie pytanie czy coś może groźnego się stać jeśli jeszcze przyjadę w takim stanie kilkadziesiąt km?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nagraj filmik jaki błąd ci się wymiguje.

Po drugie to co ci można doradzić oprócz podpięcia pod kompa.Jest dzisiaj sobotni wieczór.Jutro jest niedziela i sklepy motoryzacyjne są zamknięte.Sama umiesz coś zrobić przy aucie oprócz wymiany płynu od spryskiwacza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pin1906

Tak co nieco umiem Podpięłam pod kompa i mam 3 błędy P0141 p0136 p0301 dwa od sondy czyli prawdopodobnie to co pisalam czyli oczukana sonda. Błędy skasowane problem nadal jest. Trzeci błąd to wypadanie zapłonu czyli albo świece albo cewka bo z tego co wiem często cewka pada w tym modelu. Dobrze myślę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze myślisz, ale może być jeszcze zły styk świeca cewka - czyli korozja połączenia.

Oczywiście świece tańsze niż cewka zespolona.


Ja bym zaczął od wymiany świec zapłonowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pin1906

Wiem wiem tylko ciężki dostęp w tej corsie do świec bo ktoś mądry założył listwe gazu na pokrywie silnika więc sama pewnie nie dam rady. I niestety chyba lepiej nie jeździć na nie wszystkich garach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety niektórzy instalatorzy jakoś nie myślą na przyszłość - też mam podobnie zamontowane, olej leję przez lejek, dobrze że rzadko.

Chyba trochę trudny dostęp do świec w tych silnikach i dodatkowo nie wszystkie klucze podchodzą (bynajmniej tak jest u mnie).

Ja bym nie próbował jechać bo może cewka jeszcze nie padła.

Ale mech to w 15 minut powinien zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej nie jeździć na nie wszystkich garach?

 

 

Tym bardziej że wina może leżeć w świecach a cewka może być dobra.Jeżdżąc dalej można uwalić cewkę.

Z listwą raczej nie problem.Odpinasz ją na wężu zasilającym i wężykach od wtryskiwaczy LPG.Odpinasz wtyczkę od przewodów LPG i osłonę możesz zdjąć.

 

Błędy to pierwszy masz od grzałki.Drugi sonda wisi na bogato.Sonda do wymiany.Trzeci wypadanie na 1 cylindrze i to może być świeca.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pin1906

Problem rozwiązany ale mam wrażenie że nie do końca. Pomogła wymiana cewki zapłonowej. Ale niestety nadal czasami czuc takie jakby falowanie obrotów. Na niskich obrotach nic się nie dzieje delikatnie coś czuć ok 2,5 tys. Sądzę że to może być problem z mapami od gazu bo jak trochę jechałam bez jednego gara to się rozjechały, czekam na kabel do instalacji i skalibruje wszystko od nowa. Zobaczymy co się będzie działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem powraca, wymiana cewki nic nie dała. Problem ten sam na gazie i benzynie ok 2 tys obrotów delikatnie się dławi i przydusza błędy sprawdzone są tylko od sondy która jest usunięta. Ma ktoś jakiś pomysł? Bo mój mechanik stwierdził że nie wie co to i nie chce mu się szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności