Skocz do zawartości

Sam Gaśnie :/


Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek55585

Witam mam problem z moim oplem... podczas jazdy ( czasami przejadę 50km czasami 5km ) auto samo z siebie gaśnie i gdy próbuje je ponownie uruchomić w ogóle nie reaguje... nie słyszę też żeby działała pompka paliwa( była sprawdzana u elektromechanika podobno jest sprawna) wcześniej musiałem odczekać jakieś 15-20 min i odpalało teraz zauważyłem że gdy odepnę akumulator i podepnę go z powrotem auto odpali jak gdyby nigdy nic... proszę o pomoc w razie jakichkolwiek pytań pisać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek55585

Odczytać błędy bo na pewno świeci Check

Były odczytane i wywaliło ich nienaturalnie dużo :/ mniej więcej około 10...elektromechanik powiedział że nie ma sensu wymieniać tego wszystkiego bo wątpi żeby to wszystko na raz siadło... zasugerował że mógł się zepsuć sterownik silnika wysłałem go do analizy i jest w porządku :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co dalej po analizie?Jakie błędy są teraz?Stare powinny być skasowane.Ktoś je kasował?Nie każ się ciągnąć za język tylko pisz co było robione i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek55585

No i co dalej po analizie?Jakie błędy są teraz?Stare powinny być skasowane.Ktoś je kasował?Nie każ się ciągnąć za język tylko pisz co było robione i jak.

po analizie wyszło że sterownik jest sprawny.. wszystkie błędy były usunięte pojeździłem trochę i znów zgasł więc zawiozłem do elektromechanika i wyskoczyły te same błędy .. pamiętam tylko że były : nieprawidłowe położenie przepustnicy i czujnik wałka rozrządu ( niemożliwe ze jest co z nim nie tak bo był wymieniany jakiś czas temu ) .... jeszcze taki szczegół kiedy mi gaśnie obroty spadają do zera wywala kontrolki ale dalej działa wspomaganie przez jakieś 10-15 s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale dalej działa wspomaganie przez jakieś 10-15 s

Kłania się lektura jakie masz wspomaganie i jak działa.

 

 

 

po analizie wyszło że sterownik jest sprawny

Rozumiem że były mierzone prądy na wyjściach ze sterownika na urządzenia?I to jest powodem twierdzenia że sterownik sprawny?

Następna lektura do czytania to jak sprawdzić te urządzenia czy są sprawne.Google i szukanie.Dużo tego jest.Nawet filmiki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek55585

Kłania się lektura jakie masz wspomaganie i jak działa.

 

 

 

Rozumiem że były mierzone prądy na wyjściach ze sterownika na urządzenia?I to jest powodem twierdzenia że sterownik sprawny?

Następna lektura do czytania to jak sprawdzić te urządzenia czy są sprawne.Google i szukanie.Dużo tego jest.Nawet filmiki

do nich wysłałem sterownik... nie mam pojęcia jakie testy były wykonywane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna lektura do poczytania na temat tej firmy.Na forum są o nich różne opinie.I nie zawsze inni też umieją sobie poradzić z naprawami sterowników.Tym bardziej że pomiar wiązek przewodów powinno się też robić czy to nie ich wina.

No ale zakładając że jest sprawny to niestety jak pisałem wcześniej pomiary kabli i tego co błędy wywala jeżeli nie chcesz ładować kasy w wymianę na nowe aby sprawdzić czy to to.

No i najważniejsze.Trzeba cię ciągnąć za język?Chyba rozumiesz że im więcej szczegółów napiszesz to lepiej dla ciebie i dla tego co chce ci pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rece opadaja

1.jaki masz silnik

2.ktory rok auta

3.liste bledow prosze napisac

tutaj wrozek nie ma

a nie kazdy mechanik wykazuje sie inteligencja ;)

moze to sterownik

a moze nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wspomaganie w tych autach jest hydrauliczne.Jeżeli jest to vectra po liftingu i silnikiem 1.6 to objawy które kolega opisał to typowe dla uszkodzenia sterownika, jest umieszczony on jest w takim niefortunnym miejscu gdzie narażony jest na przegrzewanie się co powoduje problemy z tymi właśnie cieniutkimi drucikami jak pokazane jest na filmiku wyżej, objawy są takie iż gdy jest zimny silnik odpala bez problemu i jedzie aż się porządnie rozgrzeje co wpływa właśnie na awarię sterownika - temperatura. W chwilkę później sam z siebie staje i nie daje się uruchomić aż do momentu jego ponownego ostygnięcia.

Niestety struje on także pompą paliwa i odcina dopływ paliwa gdy występuje jego tzw. chwilowa jego awaria.

Pisałem już kiedyś właśnie na ten temat bo właśnie przerabialiśmy to z kolegą i naszukaliśmy się co mogło być przyczyną 3 dni nam to zajęło, bo po podłączeniu do komputera wyskakiwał także błąd cewki, sprawdziliśmy przekaźnik pompy paliwa, podłączyliśmy pompę na krótko aby sprawdzić czy jest ok, podmieniliśmy cewkę, aż doszliśmy do wniosku że trzeba zająć się właśnie sterownikiem.Wysłał kolega do firmy kurierem sterownik do diagnozy która była gratis, i telefonicznie dostał odpowiedź że potrzebna jest jego napawa, można także było dostać w tej właśnie firmie taki sam sterownik już po naprawie, ale cena była wyższa i zdecydował się na usługę swojego wysłanego zapłacił bodajże 500PLN jak dobrze pamiętam. Po naprawie wszystko gra i buczy do dzisiaj nie ma problemu. Dostał także pisemną gwarancję na 24-ce.

Cena zależna jest od sterownika jaki posiadamy w aucie i co jest do naprawy. Z mojego doświadczenia wynika że musi to być firma profesjonalnie zajmuje się naprawą sterowników, a nie kogucik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności