Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1.0 12v Check Engine , brak mocy.


Gość Thepantis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Thepantis
Witam , mam pytanie mam Opla Corse 1.0 12v



1. Mam pewien problem ,

Podczas dodawania gazu nie łapie i dopiero w połowie łapie , a jak depnę do końca to żadnej reakcji ( Jak jest na luzie to decha do 3000 obrotów dobija )

na pól gazie normalnie mogę 2jke 3jke do odcinki ale na pelnym nie. , i muszę teraz wyczuć tą polówkę bo jak też za wysoko troszkę gaz nie ważne czy 1.600 czy 3.500 obrotów zaczyna skakać jakby ( Jakbym wciskał do podłogi spuszczał i tak cały czas ) , nie wiem co może być winne , nie wiem czy to linka gazu że cały czas na pól gazu się jedzie. ( Rysunek z painta dam na dole jak to wyglada )


2. Mam też pytanie czy w tych samochodach są zawory EGR , możliwe że też jest zatkany mało mocy ogólnie , można go zaślepić w tych autach czy nie zawsze coś mocy doda a to tylko gadżet do Ekologów , silnikowi szkodzi , grzeje mocno potem 90 stopni +


3. Jaki olej najlepiej lać do tego silnika i ile mu tam jego wchodzi , bo też by wymiana się przydała


4. Dla poprawy dynamiki i zwinności w zakrętach to mniejsze czy większe opony


5. a w dodatku świeci mi się cały czas Check Engine


Edit 1 : a to ten schemat .


1429709500_1464548938_thumb.jpg[/url]


Bardzo proszę o pomoc


Nie wiem czy dobry dział , ale jak zły to proszę o przeniesienie


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Thepantis

Okej jutro bądź w sobote pojadę tam i dam znać bo czasu nie mam tu robota , malowanie mieszkania wiesz takie sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michas8802

popieram kolegę wyżej. też wymieniałem przepływomierz przy takich objawach i pomogło. nie kupuj nowych zamienników, lepszy będzie bosch ze szrotu za około 100 zł. w tym samochodzie zmiana opon niewiele ci pomoże. ten silnik ledwo sam siebie holuje a ty zwinności wymagasz. olej zależnie od przebiegu i stanu silnika ja mam taką corsę z przebiegiem 250000 km i leje 15w40 przynajmniej go nie bierze. wchodzi max 3,5 litra filtr to około 15 zł wymienisz sam. a check się świeci bo przepływka zapewne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thepantis

Jutro jadę na komputer i się to zobaczy , możliwe że przepływka bo patrzałem dzisiaj na silnik , to jak jest łączenie przepływki do silnika , to tam luzem bez opaski w ogóle to zamontowałem ją i mi się wydaje że lepszy ciąg ale jutro dam znać jak się dowiem :)


A też patrzyłem z na silnik dzisiaj . to zauważyłem że ta rura plastikowa co łączy filter powietrza z silnikiem to przy silniku opaski nie ma i ma luz , moze bierze lewe powietrze? , jutro zaloze opaske na warsztacie i się przejade dam znać co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thepantis
Update byłem na Kompie i zapisałem sobie takie coś :


-PO120 - Czujnik położenia przepustnicy ( Pedał gazu )


-PO130 Sonda Lambda Rząd 1 Czujnik 1


-P1405- Zawór recyrkulacji spalin



Egr mogę zaślepić więc to kilka złotych ,

ale ile wyjdzie mi sonda i ten czujnik razem z wymianą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności