Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1.0 12v Check Engine , brak mocy.


Gość Thepantis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Thepantis

Czyli pierwsze , wyjąć i oczyścić EGR , i wymienić tego TPS'a dać na komputer i przejechać się ( I być może sonda jest dobra ? ) , ale mam jescze 2 pytania , pierwsze to EGR czy dam radę go sam wyczyszczić ręcznie , mam dostępny warsztat do dyspozycji , i czy ten czujnik " Czujnik położenia przepustnicy " to to samo co " Czujnik ustawienia przepustnicy" ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/topic/29316-Zaslepienie-zaworu-EGR-w-silniku-10-12V-X10XE/

Poglądowo masz link.

Co do 0120 to przed wymianą przemierz wtyczki na czujniku i na pedale.Ten błąd tyczy i tego i tego.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thepantis

Jutro jadę na stacje diagnostyczną i na przegląd zobaczyć całe auto dokładnie, ale mam też dziwny problem zauważyłem , wczoraj zatankowałem sobie za 80zł do baku bo miałem przed rezerwą , pojeździłem z 10 km , miałem na pół baku podjechałem pod dom miałem 1 kreske przed rezerwą potem znowu jechałem do znajomego i miałem też 1 kreskę ale przed połową baku . nie rozumiem , co chwile gdzie indziej .

 

Edit : Mam kilka pytań

 

1. Czy mogę zmienić olej z 15w 40 na 10w 40 ? nie ponosząc żadnych konsekwencji ?

2. Z jakiej firmy jakby co kupić ten olej 10w 40 i nie wiem czy (Syntetyk , Półsyntetyk czy Mineralny) i ile go kupić .

3. Czy zalecacie płukanie silnika ? Jeżeli tak to jakie to koszty?

Edytowane przez Thepantis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tak

2 sam musisz sobie wybrać.Ile ludzi tyle opinii.O olejach są tematy na forum. Jedynie czego nie polecam to Lotos Choć Felicji nic nie ma a na nim jeździ.

3Ja zawsze robię płukankę.A przy zmianie na półsyntetyk myślę jest wskazana.

 

Auta nie masz nowego.Tankujesz pewnie do pełna rzadko.Gdybyś wyjął pływak to zobaczyłbyś jak masz starte ścieżki pływaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thepantis

1 tak

2 sam musisz sobie wybrać.Ile ludzi tyle opinii.O olejach są tematy na forum. Jedynie czego nie polecam to Lotos Choć Felicji nic nie ma a na nim jeździ.

3Ja zawsze robię płukankę.A przy zmianie na półsyntetyk myślę jest wskazana.

 

Auta nie masz nowego.Tankujesz pewnie do pełna rzadko.Gdybyś wyjął pływak to zobaczyłbyś jak masz starte ścieżki pływaka.

A

jak się ten pływak dokładnie nazywa i ile kosztuje ? bo widze na googlach że to pompa paliwowa ten pływak i fuck logic, się na cześciach niezbyt znam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całość z pompą.Ale najpierw swój rozbierz i oglądnij.Kupując używkę możesz mieć to samo.A nówka to nie wiem czy się opłaca.Po prostu zalej go do pełna i tankuj gdy wskazówka dojdzie do połowy.

Ale poważnie to najpierw rozbierz i zobacz czy sie nie przycina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thepantis

Dałby mi ktoś zdjęcie silnika gdzie mam dać ten czujnik ustawienia przepustnicy bo nie widze nic . i zdjecie miejsca gdzie jest egr. dziękuje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thepantis

Ale bomba jak pokazałeś przepustnice i to "czarne pudełko " Ma być podłączone do jakiejś wtyczki czy tak luzem przykręcone , bo ja tam właśnie nie mam wtyczki i możliwe że dlatego jest błąd z tym. Czyli pytanie brzmi trzeba coś tam podłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności