Skocz do zawartości

Opel corsa 1.4 dziwny świst?


Gość sunze

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a jakbym np między napinacz a alternator dał troche oleju ? W sumie tak bym chyba mógł zdiagnozować czy to faktycznie napinacz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety nie zdążyłem niczym popsikać :) jechałem corsą, przyciszyłem muzyke i usłyszałem że coś sie tłucze pod maską, nagle straciła na mocy przejechałem ze 100metrów i corsa zgasła, z wielkim trudem ją odpaliłem lecz dziwny dzwięk i brak mocy nadal były zauważalne, zauważyłem tez że strasznie kopci olejem oraz nie trzyma obrotów, dodam też ze to stało sie nagle lecz nie słyszałem żadnego trzasku, stuknięcia wiekszego ani nic (głośna muzyka zagłuszała) to filmik jak teraz pracuje silnik

zaczął sie strasznie "trzepać" tak jakby nie chodził na wszystkie gary lub może panewka padła ? Co o tym sądzisz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę że na początek sprawdź świece i kable zapłonowe, a później kompresje.

Jeden cylinder na pewno nie pracuje (czy sprawdzałeś uszczelkę od kolektora ssącego?).

Inne opcje urwana dźwignia zaworowa, uszkodzony zawór, wałek rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece sprawdzone, kable również - iskra jest, kompresje bede miał możliwosć dopiero jutro sprawdzenia na dodatek teraz jak juz odpala to ledwo co sie kręci rozrząd i po chwili gaśnie. Odkręciłem osłonę monowtrysku i zauważyłem ze jak gaśnie to "wypluwa" na zewnątrz paliwo. Znajomy "Mechanik" powiedział ze mogło korbę obrócić czy coś w ten deseń oraz ze napewno pokrzywiło zawory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardzo pilne, jestem na kupnie słupka z corsy b 1,4 (ja mam też 1.4 8v) tylko że różni sie rokiem, ten co mam to 96r a ten co mam zamiar kupic to 93r i zwracam sie z pytaniem czy wgl podejdzie słupek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to mechanik jakieś dziwne wyciąga wnioski. Podjechał bym do innego.

Możesz kupić gorszy niż masz w końcu o 3 lata starszy motorek.


Ale ogólnie motorki takie sama jeżeli te same oznaczenia silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tam kij, kupiłem słupek własnie z tego 93r z prawie nowym sprzęgłem i rozrządem za 300zł, przełożyłem skrzynie bez problemu oraz kolektor ssący więc mam nadzieje że nie napotkam żadnych niespodzianek i bedzie wszystko pasować :) PYTANIE DO WAS, wziązka bedzie ta sama ? odma od dołu silnika która prowadzi do góry w starym silniku była tak zasyfiona że nie miała wgl przepustowości, czy dobrze zrobiłem że kupiłem nowy silnik ? Okaże sie w praniu, ten i tak brał wiele oleju i miał kilka minusów wiec no :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można powiedzieć - kupiłeś i to twoja decyzja za którą dałeś kaskę.

Tylko dodam że kupno silnika gdy nie ma możliwości jego sprawdzenia to taka loteria.

Może być wsio OK. a może okazać się kupką złomu.

W moim wypadku słupek był w cenie głowicy więc poszedł cały do przeszczepu ale zanim wylądował w samochodzie został rozebrany, wyczyszczony/umyty, poddany weryfikacji części. Dostał nowe pierścienie i całkowite uszczelnienie.

UPG w moim wypadku i tak niedługo by wytrzymała - możliwe że zrobiłbym na niej 10000km, a możliwe że poszła by przy odpaleniu.

Oczywiście pierścienie były zapieczone na tłokach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

odma od dołu silnika która prowadzi do góry w starym silniku była tak zasyfiona że nie miała wgl przepustowości,

 

Nie sprawdzałeś tego wcześniej?

Jak pisze Rafał póki jeszcze nie założyłeś do auta to wyjmij tłoki i sprawdź stan pierścieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności