Skocz do zawartości

Corsa B wymiana zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników corsy.

Wróciłem dzisiaj z przeglądu technicznego (Corsa B 1.0, 54KM X10XE) i gość powiedział ze zawieszenie do wymiany na każdym kole ok 40%... tylko prawe przednie blisko 50%.

Wiec teraz chciałem zapytać od czego powinienem zacząć przy szukaniu części? Co należy wymienić? Jakie amortyzatory wybrać(olejowe czy gazowe), jako firmę każdy poleca BILSTEIN? I ile może kosztować wymiana uprzedzam ze mieszkam w ok 12tys małym mieście : SMILE :

W sklepie iparts jest promocja na amortyzatory 8% przy zakupie wszystkich 4.

Dodam jeszcze, że rocznie auto robi ok 9-10tys km : SMILE :

Jeśli znajdzie się jakaś cierpliwa i pomocna osoba która odpowie na moje pytania będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michas8802

amortyzatory bilstein bedą dobre. pewnie kazał ci też wymienić koncowki drążków ( z 50 zł) i kilka tulei z tyłu ( cos kolo 150 za wszystko) nie zapomnij zrobić potem zbiezności bo opon szkoda i niebezpiecznie. amorki olejowe bardziej niezawodne są.kupuj części nie z najniższej półki bo zawieszenie w corsie nie jest ogólnie drogie. mam corsinke z tym silnikiem i kiedys robiłem remoncik zawieszenia

Edytowane przez michas8802

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://forum.opel24.com/topic/67823-corsa-b-wymiana-amortyzatorow-tylnych-co-potrzeba/

 

Amortyzatory jakie kupisz takie będziesz miał.To znaczy ile kasy chcesz na nie przeznaczyć. Bilsteiny są dobre.

 

Do tego poduszki na przód do Macpersona i odboje (bałwanki) i teraz pytanie w jakim stanie masz łożyska Macpersona?Do tego ściągacze do sprężyn są potrzebne.

Tył odkręcasz dolną śrubę a górną nakrętkę masz w bagażniku.Wymieniaj po jednym amortyzatorze.Tył też ma bałwanki musisz sprawdzić czy są całe czy nie.

 

No i jak diagnosta mówił że zawieszenie do wymiany to jednym z elementów zawieszenia jest też wahacz(2 sztuki).Czy wszystkie tuleje w nich są dobre?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Stan tulei nie jest mi wiadomy. Dodam ze autko jest z 2000 roku, a jedyne co było robione przy zawieszeniu to wymiana sprężyn przednich oraz lewy sworzeń wahacza wiec wnioskuje ze same wahacze też będą do wymiany wraz z tulejami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności