Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli przy temp. na minusie sprężarka nie zaskoczy ? Trochę jestem przestraszony bo dzisiaj przy minus 2 cisza, a kilka dni temu nabiałem klime i działała ( moze bylo na plusie ). W drugim moim samochodzie klima działa bez względu na temperaturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość finerek123

Zaskoczy, ale będzie jej rola polegała na tym że będzie tylko obieg czynnika w klimatyzacji. I nic więcej. Będzie działał tylko układ ogrzewania ze wsparciem skraplacza itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie nie zaskakuje. Z uwagi ze miałem zupełny brak czynnika zdiagnozowano nieszczelności chłodnicy. Nowa chłodnica i po nabiciu sprężarka załączała, było to kilka dni temu. Dzisiaj sprawdzam i sprężarka milczy, czyli co znowu uciekł czynnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

A jak według Ciebie wygląda milczenie sprężarki? Bo nie rozumiem o co CI chodzi.

Edytowane przez finerek123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Możesz spróbować ugrzać auto maksymalnie jak możesz, najlepiej z obiegiem wewnętrznym (tak aby pobierał już ocieplone powietrze). Najlepiej aby na termometrze wybiła w środku temperatura typu 20-23C. No i na włączonym obiegu wewnętrznych ustawiasz najchłodniejszą temperaturę i bawiąc się przyciskiem od klimatyzacji i robisz pomiar w temperatury w kratce. Polecam miernik laserowy bądź taki do mięsa.

 

Ale i tak najlepszą opcją byłby jakiś garaż podziemny. Na najniższym poziomie powinno być z jakieś 12-13C co jest temperaturą w której klimatyzacja musi działać.

Edytowane przez finerek123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej po godzinie stania w garażu w temperaturze +4 st. sprężarka załączyła od razu. Otrzymałem też oficjalną odpowiedź mailem z jednego z serwisów Opla, że przy ujemnej temp. sprężarka nie załączy się z uwagi na zabezpieczenie. Tak też myślałem. Sprawa wyjaśniona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.
Ostatnio zabrałem się za naprawę klimy. A dokładnie mechanik wymontował mi cewkę a ja sam wymieniłem zabezpieczenie termiczne. Klima raz chodzi okej a raz na wolnych obrotach słychać cyknięcie przekaźnika chyba tego w podszybiu za akumulatorem a następnie spadają obroty i tak wkoło. Wymieniłem samo zabezpieczenie termiczne 10A i 216 stopni C. Wypadałoby chyba sprawdzić najpierw ten przekaźnik. Być może jakieś odległości się zwiększyły między cewką a sprzęgłem i prąd płynie większy zabezpieczenie wytrzymuje a przekaźnik już nie. Czy ktoś może miał do czynienia z taka sytuacją? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności