Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu teoria


Gość właściciel Corsy C

Rekomendowane odpowiedzi

Gość właściciel Corsy C

Wreszcie udało się zażegnać, wymieniłem cewkę i pomogło. Swoją drogą to ciekawy przypadek,po skasowaniu błędu na postoju dodając gazu do oporu błąd się nie pojawiał. Dopiero pod obciążeniem czyli w czasie jazdy pojawiał się ponownie. Silnik oczywiście był ciepły,więc temperatura nie miała wpływu na prawidłowe działanie cewki. Ciekawy przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można mieć wątpliwości, że słaba kompresja powoduje wypadanie zapłonów. Powoduje, a to z prostej przyczyny: do zapłonu miesznki paliwowo powietrznej dochodzi w najbardziej sprzyjających warunkach (wysokie ciśnienie, odpowiednia dawka paliwa i dobrana do niej ilość powietrza). Słabe ciśnienie spowoduje, że owszem zapłon nastąpi, ale część paliwa nie ulegnie spaleniu, bo warunki nie są już odpowiednie. To niedopalone paliwo osadza nagar na elektrodach świec i po pewnym czasie zapłonu nie będzie, bo nagar wytworzył swoistą izolację z sadzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość właściciel Corsy C

Nie rozumiem jak można mieć wątpliwości, że słaba kompresja powoduje wypadanie zapłonów. Powoduje, a to z prostej przyczyny: do zapłonu miesznki paliwowo powietrznej dochodzi w najbardziej sprzyjających warunkach (wysokie ciśnienie, odpowiednia dawka paliwa i dobrana do niej ilość powietrza). Słabe ciśnienie spowoduje, że owszem zapłon nastąpi, ale część paliwa nie ulegnie spaleniu, bo warunki nie są już odpowiednie. To niedopalone paliwo osadza nagar na elektrodach świec i po pewnym czasie zapłonu nie będzie, bo nagar wytworzył swoistą izolację z sadzy.

 

Gdybyś kolego przeczytał,w jakich okolicznościach występowało u mnie to wypadanie zapłonu to przestało by być dla ciebie tak wszystko jasne.

Domyślam się że nie byle zamiennik?Jak firma?

Oczywiście, nie zakładam byle jakich części. Orginalną cewkę zastąpiłem orginałem. Z tegoż powodu zanim wymienię jakąkolwiek część muszę być pewny,że jest taka potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności