Skocz do zawartości

Vectra C 1.8 122km - LPG przerywa


Gość rafalt1717

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalt1717

Witam, problem podany w tytule.

Zjawisko polega na tym, że kiedy przyspieszam vectrą na lpg gwałtowniej lub po zmianie biegu kiedy wskazówka obrotomierza wskazuje 2-2,5 tys. obrotów i idzie do góry potrafi szarpnąć albo raczej przydławić na około 1-2 sek. Jest to odczuwalne i bardzo irytujące. Na benzynie tego zjawiska nie ma. Chciałbym się teraz poradzić co zrobić?

 

Co do świec to wymieniałem je około 2 tysiące kilometrów temu, nie pamiętam ilu elektrodowe wsadzałem jedno lub dwu. Na świecach nie zmniejszałem przerwy, czy jej zmniejszenie do 0,6 może pomóc?

Gaz tankowałem na dobrych i gorszych stacjach - zjawisko to samo.

Zastanawiam się na wymianą cewki, ale chciałbym to pozostawić jako ostateczność.

 

Może mieliście podobny problem i udało się go rozwiązać?

 

Zestaw jaki mam zamontowany:

zbiornik, gazoszczelna obudowa osprzętu zbiornika BORMECH

reduktor, zawór odcinający, wielozawór, wlew paliwa, TOMASETTO

elektroniczna jednostka sterująca, zespół filtra gazu KME

przewody elastyczne PARKER ITR

wtryski BARRACUDA

 

Rozmawiałem z gazownikiem, gaz wyregulowany, powiedział, aby w pierwszej kolejności wymienić świece, a jeżeli nie pomoże to wina leży po stronie cewki. Nie podejrzewam błędu przy instalacji, gość fach, bardzo dużo gazuje, same pozytywy.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpierw sprawdź czy jest prawidłowe połączenie świeca-cewka nie ma być żadnej korozji ani spieków.

LPG ujawnia niedomagania układu zapłonowego.

Świece najlepiej zalecane do motorka - nie jakieś wynalazki do gazu, ja używam NGK.

Jak już cewka to nie licz na zamienniki - bo opel ich nie lubi - lepiej podmień od jakiegoś znajomego który nie ma problemu z motorkiem a ma LPG i podobne autko.

A jak wtedy zachowuje się kontrolka silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania aby ci podniósł mnożnik na trzeciej kropce o dwa kliknięcia(czy punkty)Jak kto woli.I na drugiej kropce(wolne obroty) o jeden

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

Kontrolka silnika mi nie wyskakuje.

Te połączenia świeca-cewka to powiem żeby mi sprawdził elektromechanik za jakiś czas.

Gazownik powiedział, że wyregulowane jest wszystko tak jak być powinno, ostatnio sprawdzał.

Aj, upierdliwe to upierdliwe..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka nie musi sie wyświetlać bo jest w normie.Ale twój silnik może potrzebować innej dawki.Gaziarz musi dostosować do potrzeb silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

A o co chodzi z tym podnoszeniem mnożnika na trzeciej i drugiej kropce? Co to te kropki? Zwiększy dawkę gazu na poszczególnych poziomach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

Teraz rozumiem, chodzi o podbicie dawki gazu w różnych fazach - tu sugerujesz zwiększyć mnożnik na drugiej i trzeciej kropce od lewej strony tak? Jeżeli gazownik powie, że jest wszystko dobrze wyregulowane to i tak go poprosić o podbicie mnożnika tak jak napisałeś? Mnożnik musi być podbijany podczas jazdy czy może to zrobić na postoju? Zrobić ewentualnie zdjęcie całej mapy z jego laptopa i tu wrzucić jakby nie pomogło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności