Skocz do zawartości

Zapaliła się pomarańczowa kontrolka oleju


Gość lepek007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość lepek007

Witaj adam1954 , miałem napisać odnośnie mojego auta z ta kontrolką ale dopiero w poniedziałek pójdzie do mechanika gdyż zawalony robotą i nie mogl wczesniej , ale chciałem Cię zapytać jeszcze bo w tym czasie osoba z mojej rodziny także kupiła takowego opla I w sumie ma taki sam problem co ja tzn zapaliła mu się ta kontrolka od oleju pomarańczowa po przejechaniu jakiś 20 km , po czym zgasił odpalił i ok pojechał dalej spowrotem i tez po mniej wiecej takim przejechaniu zapaliła się kontrolka odczekał około 10minut sprawdził olej i miał połowe bagnetu miedzy min a max , a normalnie na zimnym ma cały bagnet . jak do tego podejśc??

 

pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego w instrukcji opla pisze aby pomiar poziomu robić 5-10 minut po zgaszeniu ciepłego silnika.Potem gdzy auto postoi olej cały ścieka do miski i jest go więcej.U mnie jest różnica jednej kreski.Czyli ok 200ml.A ta kontrolka tak się zapala że na początku co jakiś czas a gdy jest dobrze poniżej połowy to już ciągle świeci.

Podczas wymiany oleju niech doleje płukacza i mu wypłucze czujnik poziomu razem z układem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lepek007

Witam rozumiem : SMILE :

on niby chciał dolać oleju po prostu ale nie wie czy dobrze by zrobił więc wstrzymałem mu tą opcję . Bo to chyba by nie pomogło . hm ???? :?:Wolałem do Ciebie napisać niz ma zrobić sobie problem

Edytowane przez lepek007

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być że mu się zawiesza pływak.U niego ciekawe jest że po postoju mu się podnosi do max a po jeździe spada do połowy.Dla tego ja bym mu proponował wypłukanie silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lepek007

no niby mowią ze po postoju tak auta mają ze względu na to że spływa olej tam gdzie był smarowany itp. Czyli generalnie lepiej zeby nie dolewal nic póki co ?ylko wybadał sprawę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma na max gdy postoi to ja bym się wstrzymał z dolewaniem.Raczej wymiana oleju z płukanką lub wyjęcie tego czujnika i dokładne jego wymoczenie w benzynie lub nafcie .

Jak pisałem u mnie jest różnica jednej kreski czyli 200 ml.Inni piszą że mają większą.Ale ja myślę że lepiej dokładnie sprawdzić niż przelać olej dużo ponad max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lepek007

Rozumiem dzięki za pomoc :)

Moja Meriva wróciła od mechanika okazalo się ze było trochę za mało oleju według niego.Dolał litra , mam sprawdzać stan oleju bo Ople lubią czasem troszkę go łyknąc . Przejechałem się wczoraj dobre ponad 50km bez gaszenia , i w sumie 3/4 tej drogi to 120-140KM/H i kontrolka się już nie zapalała a normalnie po 20km . więc chyba wszystko wporządku . Mechanik powiedzial ogólnie po oglądnięciu wszystko w najlepszym porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało?Litr to masz od min-max.Jeżeli była połowa to po dolaniu litra masz sporo przelane.Sprawdź porządnie poziom bo możesz mieć po uszczelnieniach.

Zawsze tak jest że po dolaniu się nie zapala.Ale po przejechaniu 200-400km możesz coś powiedzieć konkretnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lepek007

Hmm z tego co mi wiadomo oleju do silnika w małych autach nie licząc V6 to wchodzi z 4 litry , bo w nie których V6 to nawet do 10 litrów. prosze poczytaj w necie . Może nie jestem ekspertem ale to akurat prawda.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności