Skocz do zawartości

Poprawny indeks wyświetlacza CID dla DVD 90 NAVI


Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Witam.

Mam nietypowy problem. Pewnego dnia, nie wiedzieć czemu, mój wyświetlacz przestał wskazywać chwilowe spalanie i pojawiła się literka "F". Nie wiem czy to ma jakiś związek ale mniej więcej w tym czasie padła mi pompka w dogrzewaczu silnika. Był tylko jeden stały błąd dotyczący właśnie dogrzewacza. Przy podglądzie danych przez opcom, wynikało że wszystkie te dane wyświetlacz odczytuje lecz nie chce ich wyświetlać. Pomyślałem więc że to może jakaś "zawiecha" systemu więc odpiąłem klemę. Niestety żadnej poprawy. Odczytałem więc opcomem indeksy i zrobiłem ich zdjęcie (które teraz nie mogę odszukać). Po czym po wykonaniu programowannia nowego indeksu wszystko wróciło do normy. Jednak niepokoiło mnie jedno: Nie miałem możliwości wyboru w opcomie takiego indeksu jak był ustawiony oryginalnie (chyba 18.1). Wybrałem więc 18.0 i wyświetlacz zaczął wskazywać wszystkie dane.

Jest jednak różnica która mnie denerwuje:

Poprzednio wsiadałem do auta i po włożeniu kluczyka uruchamiał się wyświetlacz pokazując logo i wyświetlając ostatnio wyświetlaną zakładkę (są trzy: CD/NAVI/BC). Teraz jak tylko otworzę drzwi, pojawia się logo opla na wyświetlaczu i zawsze zaczyna on wskazywać zakładkę "BC". Może wiecie jak sobie z tym poradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz jak tylko otworzę drzwi, pojawia się logo opla na wyświetlaczu i zawsze zaczyna on wskazywać zakładkę "BC". Może wiecie jak sobie z tym poradzić?

 

Obiektywnie rzecz biorąc, to nie. Omega opiera sie na "niepodrabialnym" systemie (nie można go zmanipulować zdalnie ) systemie i tyle.

vectra/huchbak ma magistralę CAN - teoretycznie/praktycznie można w tym aucie zabić człowieka włamując się do systemu....

 

Ps .Lietrka F najczęściej wyświetla się, jak zapomniałeś/olałeś odłączyć aku ( ewentualnie padł ci cwk) , ale raczej nie...

zacznij od skasowania błedów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość popencjusz

problem rozwiązany : SMILE :

Szukałem długo w necie rozwiązania i trafiłem na trop. Otóż opcomem można zmieniać indeksy wyświetlacza, tylko że wszystkie mają końcówkę 00. Poprzedni indeks był z końcówką 01. Znalazłem też rozpiskę indeksów dla opla vectra C/signum. Dla mojego signum domyślnie był 018-01. W opcomie był tylko dostępny 018-00. Wszedłem więc do wyświetlacza poprzez Astrę H i wyświetliła mi się tam lista 9 indeksów ( a nie 18 jak to było w signum) lecz z końcówką 01. Po wyborze indeksu dla astry H diesel, wszystko wróciło do normy. Teraz wyświetlacz wita mnie po włożeniu kluczyka do stacyjki i domyślnie uruchamia się z zakładki audio. Zobaczę tylko czy zasięg będzie właściwie się liczył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość popencjusz

Dziś wgrałem kolejny indeks. Tym razem szukałem w plikach systemowych programu właściwego indeksu. Wpisałem w wyszukiwarkę 018-1 no i się znalazł. Był w innym folderze "DID". Skopiowałem wszystkie dostępne z końcówką 1 do swojego "DID". Po odpaleniu opcoma na liście pojawiła się dłuższa lista - wzbogacona o te z końcówką 1. Po kliknięciu wyskoczyła informacja że to dla vectra c/signum, więc zaprogramowałem. Teraz jest ok. Poczekam jeszcze jak będzie liczyć zasięg.

PS. Pamiętam że miałem tą listę załączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Wiesz co? Nie wiem czy mogę ją tu załączyć ponieważ nie chciałbym narazić się autorowi. Nie pamiętam skąd to mam i nawet nie wiem do kogo to należy. Stąd też podaj mi maila na PW to Ci prześlę skan.

A tak na marginesie, to zasięg liczy się jak dotąd prawidłowo. Widzę że opcom nie jest doskonały i czasem trzeba w nim pogrzebać by mógł robić więcej niż na to pozwala. Tak samo kiedyś zrobiłem z indeksami do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności